Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu PROSÍM-ÚP,neschopnost,těhotenství od Laďa - Re: PROSÍM-ÚP,neschopnost,těhotenství Domnívám se, že pobírání podpory od úřadu...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2007 17:04

Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

Re: PROSÍM-ÚP,neschopnost,těhotenství
    Domnívám se, že pobírání podpory od úřadu práce je omezeno podle věku, ve vašem případě na půl roku. Proto ji po uplynutí této doby už dostávat nebudete, zda jste ne neschopence není rozhodující. Neschopenku si proto nechte vystavit, ta váš nárok na podporu nezmění, potřebujete ji proto, aby vás úřad práce nezval přes nemoc zbytečně na návštěvy, a neposílal vás hledat nové zaměstnání. Pokud máte nízké příjmy jako rodina, můžete žádat o dávky státní sociální podpory nebo doplatku do životního minima na sociálce městského úřadu.

• 24. 7. 2007 19:27

Jarka (neregistrovaný) 88.102.148.---

Děkuji moc za objasnění.

Jsem ještě svobodná a s přítelem žijeme ve společné domácnosti,jaký příjmy se pak tedy berou?, abych měla na něco nárok,jsme pak braný jako rodina?Nestihneme svatbu,máme i rozbouraný dům,nebylo to plánované. Přítel podniká,ale začíná, má ztrátu zatím
    Mám na něco vlastně vůbec nárok,jde mi o dítě,aby bylo zdravé, peníze nejsou vše...,ale taky nějaké samozr.potřebuji-jeme....
    Děkuji ještě za odpověď, zda někdo ví...., kde by se mohlo a o co vůbec žádat...Zatím to vypadá, že soc.a zdravotní zaplatí ÚP a jinak nic...Co ale jak píšete, nějaké životní minimum....???

• 24. 7. 2007 20:55

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ještě se zeptám, zda Vás pracovní poměr náhodou neskončil, když už jste byla těhotná. Pokud ano, máte ochrannou lhůtu 6 měsíců a mohla byste pobírat nemocenskou i mateřskou. Pokud ne, tak opravdu od ÚP pak už nic pobírat nebudete. Zajděte si na úřad, kde se žádá o dávky státní sociální podpory (bývá na ÚP nebo na magistrátě nebo na městském úřadě) a tam Vám poradí, o jaké dávky si můžete zažádat. Pokud uvedte, že bydlíte s přítelem, budou se posuzovat vaše i jeho příjmy.

• 25. 7. 2007 0:30

Jarka (neregistrovaný) 88.102.148.---

Otěhotněla jsem, až po odchodu z práce a to za dva měsíce.Děkuji Vám všem za rady a pomoc kam zajít atd.Zkusím a uvidím tedy,co se bude dát dělat...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).