Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Opatrovnictví dítěte manželem od Jiřka - Re: Opatrovnictví dítěte manželem Jedině že by mu...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 7. 2007 22:17

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Opatrovnictví dítěte manželem
    Jedině že by mu lékař napsal ošetřování dítěte, o které jinak pečujete. Pokud je dítě malé, běžně se v těchto případech ošetřovačka vystavuje. Placených je maximálně 9 kalendářních dnů. Dovolená nebo nějaké placené volno z tohoto důvodu nenáleží.

• 28. 7. 2007 22:34

Nitková (neregistrovaný) 86.49.46.---

Děkuji za odpověď. Jedná se mi o to, že mám malé dítě a když budu rodit a pak budu v porodnici, jestli má manžel nárok ze zákoníku práce na náhradu mzdy nebo si musí vzít dovolenou. Pokud jsem to dobře pochopila, musí si nechat od dětského lékaře vystavit na dobu mého pobytu v porodnici - cca 4 -5 dní ošetřovačku ?

Děkuji

• 28. 7. 2007 22:44

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já jsem pochopila, o co se Vám jedná a odpověděla jsem Vám, že ze zákona nemá nárok na náhradu mzdy ani na přidělení nějakého volna, ani dovolenou mu zaměstnavatel nemusí povolit. Řeší se to právě tak, jak jsem napsala. Lékař mu vystaví ošetřovačku na to první dítě, ale ne z důvodu, že by to dítě bylo nemocné, ale z důvodu, že osoba, která o něho pečuje (to jste Vy), o něho od - do pečovat nemůže (protože budete v porodnici). Prostě normální OČR, hrazené z nemocenského pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).