Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?? od Líba - Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy? Na to,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2007 7:54

  Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

  Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?
  Na to, aby vám někdo pomohl, toho víme málo. Odpracoval v II. Q 21 dnů nebo je to nový zaměstnanec? V čem je problém, v čem konkrétně si nejste jistá? Zkuste nejprve pročíst ZP § 351 a výše a pak se ptejte dál.

 • 7. 8. 2007 8:45

  jitule (neregistrovaný) 85.71.164.---

  Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?
  Líbo, děkuji.Upřesním. Máme jednoho zaměstance, který u nás pracuje už od března. Tzn, že více jak 21 dnů. Nemáme žádný program na mzdy, tudíž mu výplatu počítáme ručně. A nyní si bral 9 dní dovolené a já nevím, z čeho vypočítám ten průměr pro náhrady. Chápu, že se to dělá za poslední Q, tzn. duben, květen,červen....ale jak se doberu k tomu průměru? Např. člověk s s měsíční mzdou 16500 má nyní průměr 95,20....jak se na tuto částku přišlo??

 • 7. 8. 2007 8:57

  Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

  Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?
  Rozumím. Vezmete hrubou mzdu, odečtete všechny náhrady (lékař, dovolená a svátky podle toho jak je máte u měsíční mzdy řešené). Tuto sumu za Q vydělíte počtem odpracovaných hodin. Tedy opravdu odpracovaných, takže zase bez lékaře, dovolené atd.
  Jestli měl odpracované (a zaplacené) přesčasy, počítáte i to. Doufám, že jsem na nic nezapomněla.

 • 7. 8. 2007 8:59

  xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

  Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?
  asi jste žádné náhrady ještě tomuto zaměstnanci nevyplácela, takže vezmete součet jeho hrubé mzdy za předchozí čtvrtletí(za vykonanou práci, tzn. základ+prémie+všechny příplatky) vydělíte odpracovanými hodinami a vyjde průměr na hodinu (na dovolenou)
  (8000 Kč/měs. je minimální mzda pro zaměstnance, který vykonává velmi nenáročnou práci - jen málo profesí se do toho vejde - neměl by mít zaručenou mzdu?)

 • 7. 8. 2007 9:04

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: Jak vypočtu průměr pro náhradu mzdy?
  Hodinový průměr pro náhrady se spočítá takto:
  1) U člověka odměňovaného měsíční mzdou: sečtete hrubé mzdy v rozhodném období a od nich odečtete hrubé částky za všechny náhrady mezd v tomtéž období (dovolená, lékař apod., svátek neodečítáte, protože ten není u měsíční mzdy placen zvlášť). Pak sečtete všechny skutečně odpracované hodiny v tomtéž období a k nim přičtete hodiny svátků, které byly v pracovní dny (ale které nepromarodil). Výsledné koruny podělíte výslednými hodinami.
  2) U člověka s hodinovou, úkolovou mzdou (prostě ne měsíční):
  Sečtete hrubé mzdy v rozhodném období a odečtete všechny náhrady mezd (dovolená, lékař atd. i zaplacené svátky). Sečtete skutečně odpracované hodiny (svátky nepřičítáte). Koruny podělíte hodinami.
  Hodinový průmer nemůže být nižší než minimum na hodinu, tj. 48,10 Kč. Když vyjde nižší, musíte zvýšit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).