Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Daňové zvýhodnění na dítě od Jiřka - Re: daňové zvýhodnění na dítě >Dobrý den, prosím Vás...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2007 10:02

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: daňové zvýhodnění na dítě
    >Dobrý den, prosím Vás mám velikou prosbu:
    >
    > - má rodič nárok na daňové zvýhodnění na dítě za
    >měsíc červenec, které zanechalo studia na vysoké škole po
    >1. ročníku a nastoupilo do práce 12.7 na HPP.
    >- na daňové zvýhodnění na dítě po dobu školních
    >prázdnin, když pokračuje ve studiu po prázdninách, ale
    >pracuje celý měsíc červenec a srpen. když pracuje jenom
    >část měsíce tak nárok má.

    V případě, že dítě VŠ neukončilo řádně státnicí, ale prostě zanechalo studia, má rodič nárok na zvýhodnění naposledy v tom měsíci, jehož první den bylo ještě dítě vedeno ve škole jako student. Takže ve Vašem případě záleží na potvrzení VŠ, kdy ho ze školy vyloučili. Např. byl veden jako student do 15.6., pak je zvýhodnění naposledy za červen. Když školy nenechá a normálně pokračuje po prázdninách ve studiu, tak se zaměstnání o prázdninách vůbec neřeší - je studentem stále. Pokud zakončí státnicemi, je studentem ještě 1 měsíc po měsíci, ve kterém byla složena státnice, pokud v tomto měsíci nebyl celý měsíc (tj. od prvního do posledního dne) zaměstnán (dohoda o provedení práce nevadí, ta se nesleduje).

    >- dále jestli je nárok na měsíc červen, když ukončí
    >školu maturitou k 31.5. a nastoupí do práce 1.6 na HPP.

    Jestliže ukončí SŚ maturitou v květnu nebo čevnu (na měsíci nezáleží), je studentem ještě v červenci a srpnu tehdy, pokud po celý červenec a po celý srpen nebyl zaměstnán. Takže ve Vašem případě červen zvýhodnění ano, ale pokud pak v zaměstnání pokračoval až do 31.8. a dále, tak prázdniny už ne.

  • 5. 9. 2007 10:39

    ppp (neregistrovaný)

    Re: daňové zvýhodnění na dítě
    Volala jsem na finančák, tam mi řekli, že, když ukončí školu 31.5. maturitou a nastoupí 1.6., tak nárok na daňové zvýhodnění za měsíc červen už není.Já jsem si také myslela, že ještě červen ano, ale z finančáku řekli, že ne.Díky moc za odpověď

  • 5. 9. 2007 11:36

    jiřka (neregistrovaný)

    Re: daňové zvýhodnění na dítě
    Podívám se na přesné znění zákona, ale domnívám se, že na FÚ se mýlí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).