Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Příspěvek na penzijní pojištění od an - Re: Příspěvek na penzijní pojištění Zaměstnavatel - příspěvek...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2007 16:45

  an (neregistrovaný) 85.132.220.---

  Re: Příspěvek na penzijní pojištění
  Zaměstnavatel - příspěvek do výše 3 % vyměřovacího základu zaměstnance pro pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti je daňově uznatelný náklad. Nad 3 % jde o nedaňový náklad.
  Zaměstnanec - od daně z příjmů je osvobozen příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění se státním příspěvkem poukázaný na účet jeho zaměstnance u penzijního fondu, maximálně však do výše 5 % vyměřovacího základu zaměstnance pro pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti.
  Do této výše nepodléhá příspěvekodvodu na ZP a SP.

 • 8. 9. 2007 16:56

  Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

  Příspěvky na penzijní a životní v r.2008
  V r. 2008
  U zaměstnance bude od daně z příjmů i odvodu pojistného na SZ a VZP osvobozen příspěvek na penzijní připojištění nebo soukromé životní pojištění, pokud jeho výše v součtu obou plnění nepřekročí 24 000 Kč ročně.

  Tzn., že se i na penzijní pojištění bude moci zaměstnavatel přispívat 1x celkem za rok podobně jako na soukromé životní pojištění, nebo nadále měsíčně. Oba příspěvky celkem za rok nesmí překročit částku 24 000 Kč ročně. Pokud bude zaměstnavatel přispívat jen na jedno pojištění může až do 24 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).