Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jednatel a pracovní poměr od Jiřka - Re: jednatel a pracovní poměr Píšete, že musí mít...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2008 21:28

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: jednatel a pracovní poměr
  Píšete, že musí mít dohodnutou funkci a odvádět ZP a SP. Nevím, zda jsem Vás dobře pochopila, ale on mít pracovní poměr nemusí. Pokud už nějaký smluví, pak se musí postupovat podle Zákoníku práce a vztahuje se na něj zaručená mzda - dle tarifních stupňů. Když bude mít poloviční úvazek, tak musí dostat nejméně polovinu zaručené mzdy.

 • 1. 9. 2008 21:50

  romča (neregistrovaný) 84.244.88.---

  Re: jednatel a pracovní poměr
  Myslela jsem, že pokud je sám (ve svém sro) pak je jasné, že pro něj pracuje, a tudíž musí mít nějaký prac.poměr za který pobírá mzdu. Navíc si chce si jako daň.náklad uplatňovat třeba cest.výdaje za použití soukr.vozidla . Tak vymýšlím kudy na to. Je zároveň OSVČ v jiném oboru a tam "funguje" víc, tak proto polovič.úvazek.
  Jde-li to vyřešit jinak, ráda si nechám poradit.

 • 1. 9. 2008 21:55

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: jednatel a pracovní poměr
  Nemusí mít pracovní poměr ani mandátní smlouvu a nemusí pobírat nic. Ale Vy jste původně o cesťácích nepsala. Takže pokud chce uplatńovat cesťáky, tak musí mít nějaký příjem, který je posuzován jako příjem ze závislé činnosti. Buď tedy tu pracovní smlouvu na jakýkoli úvazek (podle toho, kolik si chce minimálně vyplácet) nebo tu mandátní smlouvu na funkci jednatele a jednatelskou odměnu. Jak ze mzdy tak z jednat. odměny se odvádí pojištění a daň podle toho, zda podepíše či nepodepíše prohlášení.

 • 1. 9. 2008 22:14

  romča (neregistrovaný) 84.244.88.---

  Re: jednatel a pracovní poměr
  Áha, no tak to žiju úplně v nějakém klamu. Takže PP je nezbytný pro cesťáky. A jak by to bylo v případě,že by jako OSVČ přefakt. do sro náhr. PHM a cest.výdajů při použití vozidla v maj OSVČ ? On by si pán rád vyplácel co nejméně,protože sro ještě nemá žádné velké příjmy,ale jako všude jsou i u něho žádoucí "laciné náklady".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).