Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPČ-mateříská od Jiřka - Re: DPČ-mateříská Pokud bylo z DPČ odváděno pojištění pak...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2008 10:21

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: DPČ-mateříská
    Pokud bylo z DPČ odváděno pojištění pak má nárok na mateřskou. Ovšem musí být ještě k tomu splněna ta podmínka, která se posuzuje při nástupu na každou mateřskou - zda byla pojištěna alespoň 270 kal. dnů ve dvou letech před skutečným dnem porodu. Pokud těch 270 kal. dnů dohromady nedá, není nárok na mateřské dávky.

  • 2. 9. 2008 10:28

    Ina (neregistrovaný)

    Re: DPČ-mateříská
    Já už vážně blbnu. Můžu ještě paní od 1.1.-30.6.2008 pracovala u jiného zaměstnavatele a od 1.7.-2.9.2008 byla na pracovním úřadě. Takže podmínku 270 kal dní má splněnou. Neznamená to, že by 270 kal. dnů musela být pojištěná jenom u nás, žejo.
    Moc děkuji

  • 2. 9. 2008 10:47

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: DPČ-mateříská
    Těch 270 kal. dnů nemusí být jen u téhož zaměstnavatele. Prostě ve dvou letech před skutečným dnem porodu se musí těch 270 kal. dnů nasčítat. Počítají se do toho dny, kdy měla zaměstnavatele, dny evidence na ÚP, dny pobírání nemocenských nebo mateřských dávek po skončení prac. poměru, dny placení nemoc. pojištění jako OSVČ. (Asi jste se uklepla v roce, psala jste, že k Vám nastoupila v roce 2007 a teď píšete historii roku 2008, takže asi patří že 1.1.-30.6.07 pracovala, 1.7.-2.9.07 ÚP. A až na jaře 2008 rodila, že?). Pokud je to tak, tak těch 270 dní má. Ale ty předchozí doby z roku 2007 se mohou započítat jen jednou. Kdyby např. měla ještě nějakého jiného zaměstnavatele současně v Vámi a tam by jí také vyplácenli mateřskou, přičemž by tyto doby také započetli do těch 270 dnů - tak to nejde. Mohou být započítány pouze k jednomu případu.

  • 2. 9. 2008 10:58

    Ina (neregistrovaný)

    Re: DPČ-mateříská
    Ano, uklepla jsem se jednalo se o rok 2007. A skutečně teď na jaře rodila. Měla pouze pokaždý jenom jednoho zaměstnavatele.
    Takže mám mateřskou uplatněnou správně. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).