Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Dlužník se vymlouvá naoriginální fakturu od 12 - Re: Dlužník se vymlouvá naoriginální fak >>dobrý den, dovolte...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 9. 2008 13:22

12 (neregistrovaný) 83.208.91.---

Re: Dlužník se vymlouvá naoriginální fak
    >
    >dobrý den, dovolte mi také reagovat : už se to tady hodněkrát probíralo ohledně zasílání faktur, zda-li originál nebo "intenetová". Naše firma spolupracuje s několika desítkami firem a nikdy se mi nestalo, že by mi nějaká firma nevyhověla v mém požadavku nebo já jim. my zasíláme faktury v papírové podobě, protože u toho musíme mít ještě stazky,objednávky atd. a nemyslím, že bych s tím měla nějaký problém to vytisknout ,podepsat a ještě s tím dojít na poštu. Kdyby požadovali na fakturách např. "vymalovat ovečky" a nebude to odporovat nijak zákonu, tak je tam klidně vymaluju, protože ta firma má největší trumf ve své ruce - a to mé peníze za moje služby. A pokud radíte, ať si hledá jiného odběratele - nevím, čím se pán zabývá, pokud ničím výjímečným, tak bych se trochu pak bála konkurence, pro kterou nebude problém fakturu vytisknout a poslat. Přeji hezký den

• 10. 9. 2008 17:50

MM (neregistrovaný) 88.103.196.---

Máte sice určitým způsobem svou pravdu, ale kdyby takhle uvažovali všichni, tak do dneška budeme svítit loučemi.
    Nic ve zlém.

• 10. 9. 2008 21:31

>>>
    >>>tak to jste mě dostal(a).Tak to já radši budu žít ve středověku a při svícení loučemi si počítat peníze za zaplacené faktury, než být teda "dnešní "a stěžovat si, že mi firma nechce zaplatit, protože chce ode mne fakturu " z toho středověku " a ne tu "z internetu". A to podotýkám že taky žiju v dnešní době. Jinak hezký večer.

• 10. 9. 2008 23:16

Víte, při dnešních cenách poštovného občas končí legrace. Pokud dodržím zákon a "faktura" má všechny náležitosti, tak považuju za gaunerství, pokud se někdo vymlouvá, že nezaplatí, pokud nedostane papírový model:))
    Považujete za normální, aby veškerá jednání ohledně případné zakázky (= objednávka, potvrzení objednávky...atd) probíhalo emailem a potom se zákazník šprajcnul při placení? Já tedy ne.....
    A o tom to všechno je. Žijeme v době elektronické komunikace, může se to některým liden hrubě nelíbit, ale to nikoho neopravňuje vyhýbat se závazkům s přiblblými výmluvami.
    Též přeji hezký večer.

• 11. 9. 2008 11:12

>>>>>
    >>>>>nevím,co mám považovat za normální nebo jestli jsem normální, objednávky také posíláme běžně emailem, ale pokud je od oběratele na objednávce napsáno - fakturu zašlete na adresu tam a tam a k tomu přiložte to a to, tak je asi jasné, že chtějí klasickou fakturu. Přiznám se, že jsem se ještě nesetkala, že by nějaká firma přijímala faktury i emailem a to děláme i pro největší firmy v republice. Pouze takto mi jednou přišla zálohová faktura od Grisoftu, ale mohla jsem si vybrat, zda-li po zaplacení budu chtít zaslat fakturu poštou nebo zase emailem. a nebyl s tím žádný problém. Pouze nevím, pokud se u pána jedná o výjímečný případ, proč to vůbec řeší a nezašle fakturu v papírové podobě.

• 11. 9. 2008 12:18

T.M. (neregistrovaný) 193.200.150.---

Já to asi vyřeším tak, že do VOP a do patičky emailu (pro příště) vložím tuto větu, která bude trvalou součástí mailů:

"Daňové doklady zasíláme v souladu se zákonem emailem. Pokud fakturu emailem přijmout nemůžete, službu neobjednávejte."

Chápu, že některé firmy mají své interní předpisy a své odběratelské podmínky. Ale já mám své dodací podmínky.

• 11. 9. 2008 12:22

xxx (neregistrovaný) 88.101.135.---

To jste na tom celkem dobře... představte si, že na základě této větičky přijdete třeba o polovinu klientů :) Pěkný den

• 11. 9. 2008 20:40

Vy jste se fakt nesetkala s tím, že by nějaká firma přijímala faktury emailem?????????
    Třeba pražský Otherm, to je celkem dost velká firma, tak u těch nám to funguje naprosto bez problémů. Malé firmy u nás v okolí takto spolupracují zcela běžně.
    A v obráceném gardu - co třeba takový Zooner, zálohové faktury a následné daňové doklady mi chodí jenom emailem, a klidně to přežiju, protože to pro mne neznamená žádný problém, naopak.

BTW. Neřeším teď, jestli má původní tazatel poslat či neposlat paírovou fakturu, jde mi jen o vaše poněkud zvláštní tvrzení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).