Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak postupovat při DPH? od Marek - Re: Jak postupovat při DPH? Pro účely DPH není...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2008 14:43

    Marek (neregistrovaný)

    Re: Jak postupovat při DPH?
    Pro účely DPH není vůbec důležité, odkud pocházejí statutáři, či z jakého kapitálu byla zřízena a je financována. Pro Vás je podstatné, že se jedná o plátce DPH registrovaného v ČR. Pokud Vám takový plátce dodá zboží v tuzemsku, jedná se o klasické zdanitelné plnění jako od jakéhokoli jiného českého plátce. Sdělení o osvobození na dokladu je nesmyslné. Základ daně a daň z takového dokladu uvedete v ř. 310 DAP. Jen upozorňuji, že podle § 26 ZDPH musí být na odkladu uveden ZD a DPH v české měně, pokud to tam není, požádejte o opravu. Dále projděte § 28 a zkontrolujte si, zda fakturá má náležitosti běžného daň.dokladu, pokud, žádejte jejich doplnění.

  • 17. 9. 2008 14:55

    ek (neregistrovaný)

    Re: Jak postupovat při DPH?
    Také jsem na to myslela, že pokud je tam české DIČ tak bych měla mít pro účely DPH rozpis základu a daně v Kč. Ale byla jsem zmatená tím sdělením o osvobození.Rozpis v českých korunách na faktuře není. Takže jste mi jen potvrdil, že si musím požádat o opravu.Moc díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).