Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Rodičkovská + doba určitá od xy5 - Re: Rodičkovská + doba určitá Jak můžete být v...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2008 11:39

    xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    Jak můžete být v současné době na mateřské dovolené a na novou nastupovat v listopadu?

  • 23. 9. 2008 12:05

    Lída (neregistrovaný) 81.25.16.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    V listopadu nastupuji rodičovskou.

  • 23. 9. 2008 12:27

    xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    Po ukončení PPM - po mateřské dovolené - můžete zam-tele požádat o čerpání dovolené (to je dáno zákoníkem práce § 217 odst. 5), poté požádáte o čerpání rodič. dovolené - tedy u Vás do 30.9.09. Pak Vám končí PP. Pokud byste v době, kdy budete mít PP ,otěhotněla, tak máte 6 měsíců ochrannou lhůtu a pobírala byste z titulu ochr. lhůty další PPM. Pokud otěhotníte později, tak budete do 2 let pobírat rodič. příspěvek a potom se budete muset starat - buď sehnat práci nebo budete doma zadarmo. Proto je ta volba, aby si každý rozmyslel, jak bude dál žít. Pokud otěhotníte a nebudete mít zam-tele, ani nebude již ochr. lhůta, můžete požádat o pobírání rodič. příspěvku (ale v tom dalším případě už si nebudete moci takto vybrat délku).

  • 23. 9. 2008 12:38

    Lída (neregistrovaný) 81.25.16.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    Aha,
    zaměstnavatel mi řekl, že mi PP končí dnem poslední výplaty mateřské. Takže mi končí až posledním dnem rodičovské, jestli to chápu dobře.

  • 23. 9. 2008 12:41

    Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    PP vám končí tím dnem, jak byl ve smlouvě sjednán. Píšete, že byl na dobu určitou do 30.9.2009.

  • 23. 9. 2008 22:49

    Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

    Re: Rodičkovská + doba určitá
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>prosím poradi mí někdo ohledně mateřské.
    >>>>>>>V současné době jsem na MD. V listopadu nastupuji na
    >>>>>>>mateřskou a zároveň mi tím končí pracovní poměr,
    >>>>>>>jelikož byl dobu určitou (do 30.9.09).
    >>>>>>>Zvolila jsem rodičovskou na 2 roky. Můj dotaz zní:
    >>>>>>>Pokud otěhotním znovu a porod nebude do dvou let věku
    >>>>>>>prvního dítěte. Kdo mi bude vyplácet mateřskou?? Na
    >>>>>>>koho
    >>>>>>>se pak obrátit?
    >>>>>>>Budu muset čekat do 22 týdne druhého dítěte na
    >>>>>>>rodičovské dávky??
    >>>>>>>A do té doby být bez příjmu??
    >>>>>>>
    >>>>>>>Děkuji
    >>>>>>>Lída
    >>>>>>

    >>>>budete
    >>>>muset starat - buď sehnat práci nebo budete doma
    >>>>zadarmo. Proto je ta volba, aby si každý rozmyslel,
    >>>>jak
    >>>>bude dál žít. Pokud otěhotníte a nebudete mít
    >>>>zam-tele,
    >>>>ani nebude již ochr. lhůta, můžete požádat o pobírání
    >>>>rodič. příspěvku (ale v tom dalším případě už si
    >>>>nebudete moci takto vybrat délku).
    >>>
    >>>Aha,
    >>>zaměstnavatel mi řekl, že mi PP končí dnem poslední
    >>>výplaty mateřské. Takže mi končí až posledním dnem
    >>>rodičovské, jestli to chápu dobře.
    >>
    >>Moc děkuji!!!!!!!!!
    >
    >PP vám končí tím dnem, jak byl ve smlouvě sjednán.
    >Píšete, že byl na dobu určitou do 30.9.2009.

    Přesně tak. Chápu to dobře, že teď pobíráte mateřské dávky a máte je pobírat až do listopadu a od listopadu začnete pobírat rodičovský příspěvek? Pokud je to tak, tak Vám prac. poměr skončí 30.9., přestože nadále budou vypláceny mateřské dávky. Při skončení prac. poměru Vám bude proplacena nevybraná dovolená, ovšem ne celoroční nárok, ale jen část. Na rodičovskou nenastoupíte, protože rodičovská dovolená je název volna u zaměstnavatele a toho už pak nebudete mít. Rodičovský příspěvek je něco jiného, to je název státní dávky. Pokud znova otěhotníte a nebudete mít zaměstnavatele, nebudete mít ani nárok na mateřské dávky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).