Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Dva pracovní poměry od xy5 - Re: dva pracovní poměry není omezeno - už není...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 10. 2008 8:07

    xy5 (neregistrovaný)

    Re: dva pracovní poměry
    není omezeno - už není HPP + VPP, takže můžete pracovat na PP 8 hod., pokud zvládnete další PP, je to na Vás
    pokud byste se vešel do 150 hod./rok, je možné sjednat DoPP - z té se nesráží SP, ZP
    můžete mít také sjednanou DoPČ - do poloviny stanovené týdenní prac. doby
    pokud to bude u stejného zam-tele, bude se danit dohromady
    pokud u jiného zam-tele, pak tam již nemůžete podepsat daň.prohl. (to máte jistě u nynějšího podepsané) a bude daněno dle příjmů - do 5000Kč/hrubého/měs. = srážková daň 15% = konečná, nejde do RZ (pokud ale žádáte o přídavky na děti, tak si to budete muset nechat potvrdit)
    nad 5000Kč/hrubého/měs. = zálohová daň 15% = jde do RZ, budete muset podat daň.př. na FÚ

  • 8. 10. 2008 8:29

    d. (neregistrovaný)

    Re: dva pracovní poměry
    pokud budu mít tedy dva pracovní poměry, budu si roční zúčtování dělat sama, nebo z-teli, u kterého mám podepsané daň. prohlášení dám přehled o příjmech z druhého zaměstnání (kromě DPP)?

  • 8. 10. 2008 8:45

    xy5 (neregistrovaný)

    Re: dva pracovní poměry
    záleží, jak vysoké budete mít příjmy u dalšího zam-tele a nezáleží, jestli tam máte PP, DoPČ nebo DoPP - vždy při nepodepsaném prohlášení záleží na příjmu, takže nevím, co myslíte textem: "(kromě DPP)" (viz výše)
    takže když budete mít alespoň 1 měsíc u druhého zam-tele zálohovou daň, nesmíte požádat "hlavního" zam-tele o provedení ročního zúčtování, ale musíte si ho udělat sama na FÚ (požádáte všechny zam-tele, aby Vám vydali Potvrzení o zdanitelných příjmech)

  • 8. 10. 2008 8:58

    d. (neregistrovaný)

    Re: dva pracovní poměry
    měla jsem napsat DoPP do 5000,-měsíčně neuvádím do RZ, jinak veškeré příjmy uvedu do přiznání, které si udělám sama. Odečtu zaplacené zálohy a slevu uplatním na z-tele, u kterého mám podepsáno. Doufám, že jsem se do toho nezamotala

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).