Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Záloha CCS od Katka S. - Re: záloha CCS Proč chcete zálohu umořovat (odepsat z...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 10. 2008 9:35

Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

Re: záloha CCS
    Proč chcete zálohu umořovat (odepsat z účetnictví). Záloha od CCS je kaucí, která zůstává u CCS vázána do té doby, dokud nezrušíte danou CCS kartu. Já mám například vázané kauce na CCS karty od r. 1998 a jsou tam dosud a mám je potvrzené i od CCS, že skutečně takovou kauci drží. Tzn. mám je zaúčtované na účtu záloh.
    Dále se chci zeptat na to uplatnění DPH, neměla jste na mysli zdanitelné plnění 12/07?

• 14. 10. 2008 9:51

Danden (neregistrovaný) 81.2.220.---

Ano zdanitelné plnění na vstupu 12/07. Tou kaucí tedy myslíte zálohy, zaplacené v roce 1998 a dosud nevyfakturované?

• 14. 10. 2008 12:28

Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

Lehce jsem se zamotala do celého textu, nevím, zda řešíte problém stálé kauce, která se zaplatí na začátku smluvního vztahu za každou CCS kartu, nebo zda řešíte problém měsíční fakturace a jeho placení.
    Co se týče kauce, tak platí to, co jsem psala prvně.
    Pokud řešíte měsíční fakturaci, pak já to řeším tak, že si platbu v polovině měsíce zaúčtuji na 321 a doplatek taktéž, ale dělám to z důvodu spárování faktury na platby, aby mi závazek z faktury vypadl ze saldokonta. Možnost si zaúčtovat první strženou platbu jako zálohu, to by také šlo, pak ji zúčtovat na konečné faktuře a účtovat o doplatku jako o 321. Tím pádem byste k 31.12. měl mít na účtu 321 jen doplatek z faktury, který odpovídá stržené platbě 2.1.2008. Pokud tomu tak není, pak si vemte do rukou fakturu, zda paní účetní správně účtovala o faktuře ve 12/07 a co jí nakonec po zaúčtování zůstalo a na jakých účtech. Ještě se mi nikdy nestalo, že by si CCS vzala více než uvedla na faktuře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).