Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Kontola na OSSZ - velký průšvih od beta - Re: Kontola na OSSZ - velký průšvih můžou vám...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 11. 2008 22:03

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: Kontola na OSSZ - velký průšvih
    můžou vám skutečně jen vyhrožovat, nemají žádnou páku vám vyčíslit porušení zákoníku práce, max. mohou bonznout na IP. Tvrdit, že si to nepamatujete a popletl jste to a doložil dodatečně žádost maminy o čerpání řádné dovolené, kterou jste měl zašantročenou a holt jste to špatně vykázal v docházce, tak si to opravíte s jejich laskavým svolením na mzdový list jako čerpání dovolené a ne proplacení, to přece víte ..., jen jste v tu chvíli zazmatkoval a chybně zadal do programu. Dost odvážná myšlenka, což :) a další návaznosti, které by byly vám zajisté poradí kontrolka. Pravda, asi bych na to neměla, ale přemýšlím, co jim na tom z hlediska nemocenské může vadit, co vyloučené doby , nevím - ať vám poradí sami, jak to máte opravit, chybovat je lidské. Navíc, nenapadá mne jakou jinou kontrolu by na vás poslali než právě IP, nikdo jiný s tím nemá nic společného. Mohu se mýlit. Já bych to převedla na ní - zda jsem chybovala v nemocenském pojištění - z náhrady bylo pojistné odvedeno, to vám vyčíslit nemůže, max. by mohl být problém v následném zjišťování průměru na další mateřskou v průběhu rodič.dovolené, ale to teď nezjišťujete ... Víc hlav víc ví, počkejte na další a nevěšte hlavu, každý máme už něco za sebou ;-)

• 10. 11. 2008 22:19

zdena (neregistrovaný) 217.112.175.---

Nevěšte hlavu- ze všeho se dá vybruslit - jedna mi taky tak vyhrožovala, tak jsem si šla na ní ztěžovat. Jenže jsou to státní úředníci a to jsou velcí pani - na ně nikdo nemá.
    Nech poradí, jak to podle ní opravit, ať je vše v pořádku. Nech se baba předvede

• 11. 11. 2008 6:37

Zdeněk S. (neregistrovaný) 82.202.34.---

Děkuji Vám oběma za podporu. Myslím, že s ní nic nesvedu.

• 11. 11. 2008 7:13

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

to, že jste proplatil dovolenou je chyba, ale určitě se to dá nějak dodatečně opravit ("zlegalizovat")
    - zam-kyně měla písemně zažádat o čerpání dovolené
    - v Kč to vyjde nastejno, zda dovolenou čerpá nebo je proplacená, problém je v tom, že:
    1. není to v souladu se zákony
    2. to máte na jiném druhu mzdy než má být, takže pokud by paní nastoupila do zaměstnání a byla by nemocná, ošetřovala by člena rodiny, nebo by šla na novou PPM, potom by byl chybně vypočítán DVZ (proplacená dovolená není odpracovaná doba, takže by měla neoprávněně vyšší dávky), takže byste na to měl myslet a opravit to

• 11. 11. 2008 9:39

Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

Kdyby to nikdo ještě neviděl, tak bych vám radila předělat tu dovolednou na položku osobní ohodnocení nebo tak něco a vytisknout nové mzdy, ale nevím, jestli se to nějak nepromítá do ELDP.Snad ne.A dovolená by jí prostě propadla, ale nevím jestli to tak jde? Třeba ještě někdo poradí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).