Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Mateřská -úmrtí mimina od xy5 - Re: Mateřská -úmrtí mimina >Dobrý den, prosím Vás o...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 12. 2008 8:19

    xy5

    Re: Mateřská -úmrtí mimina
    >Dobrý den, prosím Vás o radu,je to velice
    >nepříjemné,ale řešit to musím..
    >
    >Zaměstnankyně šla v říjnu na druhou mateřskou
    >dovolenou..
    >Den porodu miminka-paní věděla,že už rodí miminko
    >mrtvé..
    >Po 6-ti nedělí by měla přijít do práce..
    >
    >To jsme vyřešili,ale já musím nějak asi doložit tuto
    >nepříjemnost,že??
    >Máte někdo s tímto zkušenosti?
    § 195 odst. 4 Zák.práce
    Jestliže se dítě narodilo mrtvé, přísluší zam-kyni mat. dovolená po dobu 14 týdnů (platíte tedy PPM)
    >
    >
    >2. Zaměstnanec mi donesl potrvrzenou propustku z
    >Okresní správy sociálniho zabezpečení..já myslela,že mne
    >raní...Myslím, si že to nelze akceptovat, max. oml. ale
    >neplacený volno..
    >
    >Jak je to správně?? To bych si mohla donést potvrzení
    >z jakéhokoliv úřadu..
    na OSSZ úřadují nejméně 2x v týdnu do pozdních odpoledních hodin, takže mohla zařídit vše potřebné ve svém volnu, jinak řešit dovolenou, náhr. nebo neplac. volnem

  • 15. 12. 2008 8:22

    Akim (neregistrovaný) 90.177.114.---

    Re: Mateřská -úmrtí mimina
    >>Dobrý den, prosím Vás o radu,je to velice
    >>nepříjemné,ale řešit to musím..
    >>
    >>Zaměstnankyně šla v říjnu na druhou mateřskou
    >>dovolenou..
    >>Den porodu miminka-paní věděla,že už rodí miminko
    >>mrtvé..
    >>Po 6-ti nedělí by měla přijít do práce..
    >>
    >>To jsme vyřešili,ale já musím nějak asi doložit tuto
    >>nepříjemnost,že??
    >>Máte někdo s tímto zkušenosti?
    >§ 195 odst. 4 Zák.práce
    >Jestliže se dítě narodilo mrtvé, přísluší zam-kyni
    >mat. dovolená po dobu 14 týdnů (platíte tedy PPM)

    A musím chtít nějaký úmrtní list od paní??
    >>
    >>
    >>2. Zaměstnanec mi donesl potrvrzenou propustku z
    >>Okresní správy sociálniho zabezpečení..já myslela,že
    >>mne
    >>raní...Myslím, si že to nelze akceptovat, max. oml.
    >>ale
    >>neplacený volno..
    >>
    >>Jak je to správně?? To bych si mohla donést potvrzení
    >>z jakéhokoliv úřadu..
    >na OSSZ úřadují nejméně 2x v týdnu do pozdních
    >odpoledních hodin, takže mohla zařídit vše potřebné ve svém
    >volnu, jinak řešit dovolenou, náhr. nebo neplac. volnem

  • 15. 12. 2008 8:31

    Akim (neregistrovaný) 90.177.114.---

    Re: Mateřská -úmrtí mimina
    >>>Dobrý den, prosím Vás o radu,je to velice
    >>>nepříjemné,ale řešit to musím..
    >>>
    >>>Zaměstnankyně šla v říjnu na druhou mateřskou
    >>>dovolenou..
    >>>Den porodu miminka-paní věděla,že už rodí miminko
    >>>mrtvé..
    >>>Po 6-ti nedělí by měla přijít do práce..
    >>>
    >>>To jsme vyřešili,ale já musím nějak asi doložit tuto
    >>>nepříjemnost,že??
    >>>Máte někdo s tímto zkušenosti?
    >>§ 195 odst. 4 Zák.práce
    >>Jestliže se dítě narodilo mrtvé, přísluší zam-kyni
    >>mat. dovolená po dobu 14 týdnů (platíte tedy PPM)
    >
    >A musím chtít nějaký úmrtní list od paní??

    Ještě se zeptám..Paní nastoupila 7.10.2008, porod 19.11.2008.
    14 týdnů je do 5.1.2009 tj. 6.1.2009 nástup do práce popř. už pouze v evidenci , vedení odsouhlasilo 4 roky držet místo.
    Ale od doby porodu 19.11.2008 je 6 týdnů do 1.1.2009??
    >>>
    >>>
    >>>2. Zaměstnanec mi donesl potrvrzenou propustku z
    >>>Okresní správy sociálniho zabezpečení..já myslela,že
    >>>mne
    >>>raní...Myslím, si že to nelze akceptovat, max. oml.
    >>>ale
    >>>neplacený volno..
    >>>
    >>>Jak je to správně?? To bych si mohla donést potvrzení
    >>>z jakéhokoliv úřadu..
    >>na OSSZ úřadují nejméně 2x v týdnu do pozdních
    >>odpoledních hodin, takže mohla zařídit vše potřebné ve
    >>svém
    >>volnu, jinak řešit dovolenou, náhr. nebo neplac.
    >>volnem

  • 15. 12. 2008 8:41

    Eva M.

    Re: Mateřská -úmrtí mimina
    Jen úvaha:
    Pokud by se dítě narodilo živé, byl by vystaven rodný list - a při úmrtí pak úmrtní list. Ale když to dítě vlastně na světě vůbec nežilo, pak pravděpodobně neexistuje ani rodný list, tudíž ani úmrtní?
    Nějaké potvrzení by ta nešťastná maminka ale měla přinést, možná jí něco dali v nemocnici? Její těhotenství bylo evidováno, tudíž musí být někde evidováno i jeho (smutné) ukončení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).