Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Ještě jednou REZERVY-rozpuštění??? od MMM - Re: Ještě jednou REZERVY-rozpuštění??? Já bych jí rozhodně rozpustila.Pokud...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2009 20:02

    MMM (neregistrovaný)

    Re: Ještě jednou REZERVY-rozpuštění???
    Já bych jí rozhodně rozpustila.Pokud jste jí tvořila (čímž jste si snížila daňový základ) s tím, že nebude čerpána, tak bych si také založila viditelně rozpočet pro tvorbu rezervy.

  • 10. 3. 2009 21:09

    mamka (neregistrovaný)

    Re: Ještě jednou REZERVY-rozpuštění???
    Rozpočet je a oprava se měla uskutečnit v r.2008,ale vedení nakonec rozhodlo,že by to bylo velmi drah,dražší než vytvořená rezerva tak to už nechtějí,ale stroje zlikvidují až v r.2009.Pokud se nepletu můžeme rezervu čerpat ještě v roce 2009,takže bychom nemuseli rozpouštět letos,ale až pominou důvody k opravě,ale vedení chce zvýšit DZ za r.2008.Já jsem hledala podmínky rozpuštění,ale to,zda můžu rozpustit,když se rozhodneme neopravovat tam není,ale logicky je to důvod k zániku rezervy,tak si myslím,že to není špatně,i když ten HM,který se měl opravovat bude stále majetkem firmy a zlikviduje se až v r.2009...Dana

  • 11. 3. 2009 8:16

    MMM (neregistrovaný)

    Re: Ještě jednou REZERVY-rozpuštění???
    (7) Zjistí-li poplatník daně z příjmů skutečnost odůvodňující změnu výše rezervy, musí provést úpravu její výše počínaje zdaňovacím obdobím, v němž tuto skutečnost zjistí. Tolik zákon 593/92 - Vy jste letos zjistili, že rezerva se vlastně nebude konat(čerpat) bude se rovnat 0 , takže bych jí s klidným svědomím rozpustila letos.Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).