Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pohledávka za odběrately versus FV od Zuzi - Re: Pohledávka za odběrately versus FV Vaší otázce vůbec...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2009 17:56

Zuzi (neregistrovaný) 88.102.75.---

Re: Pohledávka za odběrately versus FV
    Vaší otázce vůbec nerozumím! Zkuzte to třeba, jak to chcete zaúčtovat,nerozumím celkové pohledávce a konkrétnímu dokladu.
    Pohledávka je vystavená fa pod určitým číslem a při paltbě na BÚ je na výpisu v.s. tj. č.fa, tím se spáruje platba s vystavenou fa v knize pohledávek.

• 12. 3. 2009 18:28

Jirka_ (neregistrovaný) 77.78.85.---

No, ke konkrétnímu odběrateli je vícero vystavených FA a ješte k tomu mají stejný VS. Dejme tomu že celková částka vystavených FA k odběrateli ABC je 10.000 Kč, potom postupně přijdou dvě platby na 5000 Kč a pohledávka je potom 0 Kč. Takže mi nejde o to, sledovat jaká FA je nezaplacená, ale jaký odběratel kolik dluži...
    Takže si to představuji tak, že v deníku nebude napsáno platba faktury 1/09 ale platba faktur odběratele ABC...

• 13. 3. 2009 7:40

m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

>>>Dobrý den,
    >>>chcí se zeptata, zda je v účetnictví možné sledovat
    >>>celkovou pohledávku za odběrateli namísto pohledávky
    >>>ke
    >>>konkrétnímu dokladu. V podstatě mi jde o to, že by se
    >>>například přijaté platby na BÚ jakoby nepárovali vůči
    .
    >
    >No, ke konkrétnímu odběrateli je vícero vystavených FA
    >a ješte k tomu mají stejný VS. Dejme tomu že celková
    >částka vystavených FA k odběrateli ABC je 10.000 Kč,
    >potom postupně přijdou dvě platby na 5000 Kč a
    >pohledávka je potom 0 Kč. Takže mi nejde o to, sledovat jaká FA
    >je nezaplacená, ale jaký odběratel kolik dluži...
    >Takže si to představuji tak, že v deníku nebude
    >napsáno platba faktury 1/09 ale platba faktur odběratele
    >ABC...

Jestli takto číslujete své faktury, říkáte si o problém. Jeden v. s. je vždy jedna faktura, nelze vystavit několik pod stejným v. s.

• 13. 3. 2009 7:57

Faktury tak samozřejmě nečíslujeme, jen jim v podstatě dáváme VS podle odběratele - jedná se převážně o fyz. soukromé osoby, kterým dělá i ten stále stejný VS občas problémy...

• 17. 3. 2009 21:36

Zuzi (neregistrovaný) 88.102.75.---

No to se nedivím!! Hrůza!! Každá jednotlivá fa má svoje číslo tj. i v.s., musí být chronologicky evidovány. Zákon o účetnictví jasně říká, že úč. musí být vedeno mimo jiné přehledně a srozumitelně. Mám pocit, že jste neabsolvoval ani kurz! Proto vám radím, doučte se, nebo to dávejte zpracovat kvalifikované účetní. Jestli tohle uvidí FÚ to bude dodanění a docela slušná pokuta!!!

• 18. 3. 2009 7:40

Tak takovou reakci jsem opravdu nečekal...to je to až tak moc špatné? Je fakturována vždy stejná částka(pro stejnou osobu) a je to pravdidelně každý měsíc...kdyby jsme dávali VS jako číslo dokladu, tak by jsme se pomalu ani nedozvěděli, od koho přišla platba...Zkušenost je taková, že soukromé osoby celkme na VS kašlou, kor pokud by byl na každé FA jiný...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).