Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPPO obč. sdružení, kam neuznané náklady od MiMi - Re: DPPO obč. sdružení, kam neuznané nák všechny náklady,...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2009 10:22

MiMi (neregistrovaný) 213.151.92.---

Re: DPPO obč. sdružení, kam neuznané nák
    všechny náklady, které jsou vyloučeny (!) ze základu daně se píší na str.3 a tak se promítnou do ř.40. Tj. náklady z "neziskových" akcí i náklady na repre... Zkušenosti s tím, že by OS dávala někomu dar, nemám. "Moje" OS má málo peněz, sama dary potřebuje :-).
    Mimochodem - jaké "všechny náklady" jste myslela??, když tam nechcete napsat náklady na repre...

• 25. 3. 2009 11:49

Renata (neregistrovaný) 83.240.29.---

v řádku 10 mám ztrátu z činnosti za celé o.s., na straně 3 mám vypsané všechny částky skupiny tř. 5, tedy i ty co sjou daňově neuzanné, tato částka je uvedena na řádku 40 a příjmy mám uvedeny na řádcích 100, 101 a 110 a dále na řádku 200 se už projeví jen ztráta, to je v našem případě, nebo základ daně ke zdanění z hospodářské činnosti. Tímto postupem bylo zpracované daň. příznání v minulém roce od bývalé účetní, jen ty vyloučené náklady neměli a tak nevím kam s nima.
    Děkuji

• 26. 3. 2009 10:02

MiMi (neregistrovaný) 213.151.92.---

Jak to dělám já a jak mi to bylo schváleno daňovými poradci - V ř. 10 je stručně řečeno rozdíl veškerých nákladů a výnosů bez jakéhokoliv rozlišení, na straně 3 a tudíž ř.40 jsou JEN náklady vyloučené ze základu daně! Tj.např. náklady,které se týkají "ziskové" činnosti - hospodářské, tam nejsou!! Ř. 101,110 - výnosy osvobozené od daně - např.dotace,dary,příspěvky,úroky atp. na ř.200 se vám musí objevit základ daně - tj. rozdíl nákl.a výnosů ziskové činnosti, zjednodušenně řečeno. Řádkama 40 a 100,101,110 vlastně vyloučíte ze základu daně veškerou "neziskovou" činnost, tj.nákl. a výnosy nepodléhající či osvobozené od daně. Vzhledem k tomu,že si musíte předem vše rozčlenit minimálně na papíře,tak určitě už před vyplněním DP víte, kolik máte základ daně, takže tohle by vám mělo vyjít na ř.200.. to je kontrola Takhle by to mělo být správně. Ale vím,že někdo to dělá i tak,že do ř.40 uvede veškeré náklady jako vy. V příjmech ale musíte mít pak všechny výnosy-příjmy... a na ř.200 vyjít to samé - tj. zákald daně -rozdíl zdanitelných N a V ke zdanění...(tak jako v "mém" postupu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).