Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Přepravní služby - dph od jana h - Re: přepravní služby - dph Prakticky jsem to ještě...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2009 13:51

    jana h (neregistrovaný)

    Re: přepravní služby - dph
    Prakticky jsem to ještě neměla i když účtuji spediční firmu, ale většinou máme přepravy ze státu do státu.... V případě, že by šlo o dopravu mezi členskými státy, tak by to bylo, jak píšete - reverse charge - tedy objednatel z PL zahrne do svého přiznání v PL + -

    V tomto případě, ale nedošlo k přepravě ze státu do státu EU, Místo plnění je na Slovensku a přeprava podléhá slovenské dani.V případě, že ani dopravce a ani objednatel není registrován k dani na Slovensku ,musí se registrovat dopravce a odvést slovenskou dan na Slovensku. V případě, že by byl objednatel registrován na Sl., tak by daň uvedl ve svém slovenském přiznání + -

  • 30. 4. 2009 14:18

    tra (neregistrovaný)

    Re: přepravní služby - dph
    No přesně je to paní Jano takhle: Spediční firma objedná dopravu od Slovenského dopravce, přeprava proběhne na SR. SR vydá fakturu do CZ ze Slovenksou daní, protže místo plnění je na Slovensku. To je ok. Jenže poté výše uvedená spediční firma CZ tuto službu bude fakturovat do Polska, protože to takto zajišťovala pro Polského objednatele (proč takto komplikovaně netuším). A zde nevím - to je ten můj dotaz. Jak to má CZ fakturovat do PL? Daň už bude v SR odvedena tím slovenským přepravcem. Popsala jsem to srozumitelně nebo potřebujete víc vysvětlit? Děkuji za rady a názory.

  • 30. 4. 2009 14:54

    jana h (neregistrovaný)

    Re: přepravní služby - dph
    Asi vás zklamu, ale spediční firmy vystupují vůči objednateli dopravy jako vlastní dopravci. Tedy je uplně jedno, zda dopravu provede vaše firma osobně nebo to zadáte dopravní firmě. V každém případě místo plnění je na Slovensku, vy byste se měli registrovat na Sl. a tam odvést i uplatnit slov. daň z faktury, kterou vám slovenský dopravce fakturoval. Jeslti takových případů máte více, raději zkuste oslovit daňového poradce, my se takovým přepravám vyhýbáme právě z tohoto důvodu..abysme se nikde nemuseli registrovat....teda jestli to chápeme dobře :) J.

  • 4. 5. 2009 8:23

    trio (neregistrovaný)

    Re: přepravní služby - dph
    Paní Jano, moc děkuji za odpověď. Místo plnění je na Slovensku, to je bez diskuze, ale s tím zbytkem si rady nevím. Jak se zaregistrovat na SLovensku? Jak bude vypadat fakturace? Polská firma se bude muset též zaregistrovat na Slovensku??? Nač to dělat jednoduše... ach jo. Děkuji a přeji příjemný den všem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).