Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Přepisování nebo stornování dokladů? od DM - Re: přepisování nebo stornování dokladů? Ani přepisovat, ani stornovat....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 6. 2009 12:21

    DM (neregistrovaný)

    Re: přepisování nebo stornování dokladů?
    Ani přepisovat, ani stornovat. Vystavit dobropis a nechat podepsat odběratelem převzetí. Jinak se vždy vystavujete pochybnostem. On vám sice vrátí fakturu, ale předtím si ji skopíruje a vloží do účetnictví, odpočte si DPH a uplatní do náíkladů . Jak vy vy světlíte, kde se takový doklad vzal v jeho účetnictví a vy ho nemáte. Nemáte z něj odvedeno DPH, a nemáte ho zdaněný. Jak dám jednou doklad z ruky, tak už jedině vystavuji dobropis, nic jiného.

  • 2. 6. 2009 12:31

    Romana (neregistrovaný)

    Re: přepisování nebo stornování dokladů?
    Možná bylo myšleno vrácení originálního dokladu bez toho aniž by příjemce doklad obdržel. Máme internetový obchod a taky se nám stává, že balík nám příjde zpět nerozbalený (zákazník nepřevzal). My takovéto faktury stornujeme v účetnictví a založíme si ten výtisk přešktrnutý s textem, že zboží se vrátilo zpět jako nevyzvednuté - timto totiž ani nevzniklo zdanitelné plnění, takže není důvod k vystavení dobropisu.

  • 2. 6. 2009 13:58

    Eva.J. (neregistrovaný)

    Re: přepisování nebo stornování dokladů?
    On spíše zákazník fakturu obdrží, ale vrátí s tím, že nesouhlasí, nebo že vůbec nemělo být fakturováno. Šéf je hrozně hrr a hned by fakturoval i to co skoro nelze... Pak se stávají takové nemilé situace.
    A ještě otázka k výše uvedenému. V účetnictví může být jako daňový doklad kopie?

  • 2. 6. 2009 14:35

    PL (neregistrovaný)

    Re: přepisování nebo stornování dokladů?
    >>>>Prosím o názor zkušené účetní. Jak je to s tím, když
    >>>>vystavíte fakturu a někdo Vám ji vráti třeba za
    >>>>týden... Stornujete tento doklad, nebo ho prostě
    >>>>přepíšete
    >>>>jiným? Kdyby to bylo před 100 lety tak bych
    >>>>stornovala,
    >>>>účetnoctví v písemné formě bylo složitější, ale v
    >>>>dnešní době různých počítačových programů se mi
    >>>>nechce
    >>>>mít
    >>>>stornovány 2 doklady za měsíc, když je oprava tak
    >>>>snadná...
    >>>>Při přepsání dokladů se ale může stát, že datum
    >>>>vystavení daň. dokladu nejde chronologicky, je to
    >>>>problém?|
    >>>>
    >>>>Díky za každý názor
    >>>
    >>>>
    >>Nedávno se mi stalo, že jsem měla na dokladu špatnou číselnou řadu, za 3 dny jsem to v dokladu přepsala a poslala znovu. Abych měla jistotu, že nesprávnou fakturu oni použijí 2x v účetnictví, tak jsem k tomu sepsala dopis a nechala si to potvrdit druhou stranou. Jistota je jistota. PL

  • 2. 6. 2009 22:11

    v.e.n.d.y. (neregistrovaný)

    Re: přepisování nebo stornování dokladů?
    Také bych neriskovala a vždy pokud doklad opustí firmu, vystavuji dobropis. A jsou softwary, které neumožní nic přepsat, jednou vystaveno, zaúčtováno, tak to prostě je. Storna faktur, které se nepovedly a neopustily firmu, jsme řešili novou číselnou řadou nazvanou Storna faktrur, abychom se vyhli problémům s nepotvrzenými dobropisy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).