Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Paušál na auta od Vladimír 2 - Re: paušál na auta ==>tak jsem z toho nějak...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2009 10:52

    Vladimír 2

    Re: paušál na auta
    ==>tak jsem z toho nějak zmaten!!!==
    nejste sám

    ==>Co DPH z PHM?==
    Nic - buď paušál nebo DPH z PHM a knihy jízd

    ==>Co když mám ve firmě i čtyřkolku-to je také vozidlo?==
    Ano = pokud splňuje podmínky uvedené pod tím bodem 3d - viz
    paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem 3d)

    ==>Zase něco vymysleli a nedomysleli???==
    Jako obvykle a tak musíme ještě chvílipočkat než úředníci vymyslí
    podrobnější kriteria a budou nás o tom (za nemalý peníz) rádi školit.

    Hezký den

  • 20. 8. 2009 12:32

    IJ (neregistrovaný) 85.13.99.---

    Re: paušál na auta
    DPH - nesouhlasím s výše popsaným názorem. Zákon o DPH paušál neřeší, bude to stejné jako při uplatňování výdajů v příjmovce - také si můžete uplatňovat DPH ze skutečně vydaných dokladů a nakonec si uplatníte výdaje paušálem, pokud je to pro poplatníka výhodnější - zkuste se podívat do dřívějších diskusí - už se to tu rozebíralo

  • 20. 8. 2009 13:10

    Vladimír 2

    Re: paušál na auta
    a) jestli souhlasíte nebo nesouhlasíte je mě bohatě šuma fuk.
    b) zákon o DPH paušál neřeší - to je holý fakt vyplývající z toho, že byl vytvořen před pěti lety.
    řeší však v §72/1
    (1) Nárok na odpočet daně má plátce, pokud přijatá zdanitelná plnění použije pro uskutečnění své ekonomické činnosti.
    Pozn.: a ta se v tomto případě prokazuje ČÍM?
    Evidencí jízd ke kterým byly použity PHM. Tečka.
    Pokud najdete znění zákona vyvracející tento fakt,
    sem s ním. Obecné povídání systému JPP neobstojí,
    ani pokud již bylo rozebíráno v dřívějších diskusích.

    Musím vás zklamat, spíše než do diskusí se dívám do zákonů a např. zde je uvedeno:
    2. V § 25 se na konci odst. 1 tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno zp), které zní:

    ,,zp) výdaje (náklady) na spotřebované pohonné hmoty a parkovné vynaložené v souvislosti s užíváním silničního motorového vozidla23d), u kterého poplatník uplatní paušální výdaj na dopravu, .......

    Což tam jistě není pro obveselení účastníků sdiskuze na BC ale má to tu vypovídací schopnost, že výdajem (nákladem) na PHM se rozumí cena PHM včetně DPH.

    Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).