Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Osoba povinná k dani od ... - Re: osoba povinná k dani Určitě víte, že i...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2009 11:56

    ... (neregistrovaný)

    Re: osoba povinná k dani
    Určitě víte, že i jako nepodnikající občan jste DPH zatížen všude možně. Osoba nepovinná k dani je veřejnoprávní subjekt provádějící činnost v rámci výkonu působnosti v oblasti veřejné správy.

  • 25. 8. 2009 13:36

    honzajs (neregistrovaný)

    Re: osoba povinná k dani
    Aha...tak moc děkuji za vysvětlení, snažím se pochopit zákon o DPH a poskytování služeb do EU.(přepravy) Budu účtovat od ledna spediční firmu, takže mám k dispozici vládní návrh novely DPH, který by měl (pokud ho schválí v prvním čtení) platit od 1.1.2010. U služeb je nutné zjistit místo plnění a to teď bude tam, kde je sídlo příjemce služby. (princip reverse charge). Tak jak bych mohl přechýlit povinnost na nepodnikajícího občana? V novém par.9, odt.3 se píše, že osobou povinnou k dani se rozumí
    a) osoba povinná k dani ve vztahu ke všem službám, které jí jsou poskytnuty, i když jsou poskytnuty pro činnost, která není předmětem daně
    b)osoba identifikovaná k dani nebo právnická osoba nepovinná k dani, která je osobou registrovanou k dani v jiném členském státě

    takže bod a) chápu, že se jedná o podnikající osoby (plátci i neplátci DPH) a bod b) jsou osoby identifikované (nevím) a osoby nepovinné, ale registrované v jiném čl.státě (to by byly ty veřejnoprávní subjekty? Pak tedy vůbec nechápu, kdo je pro účely tohoto zákona osobou nepovinnou k dani (tam je zas místo plnění tam, kde je sídlo poskytovatele služeb) takže trošku jste mě nakopl, ale jsem pořád trošku v koncích. Poradíte ještě....co vy na to? děkuji vám

  • 25. 8. 2009 13:44

    ... (neregistrovaný)

    Re: osoba povinná k dani
    Mé znalosti mi na odpověď nestačí. Pokud uveřejníte mail, pošlu vám odborný článek, který by měl většinu vašich dotazů zodpovědět. Je z října 2008...

  • 25. 8. 2009 14:32

    honzajs (neregistrovaný)

    Re: osoba povinná k dani
    e-mail je domez@mybox.cz-děkuji vám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).