Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Sleva na pojistném od beta - Re: Sleva na pojistném Dobrý den, kdybyste zabrousila do...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 9. 2009 9:10

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: Sleva na pojistném
    Dobrý den, kdybyste zabrousila do historie, odpovědi tu najdete a již se shodují. V připadě uzavírání PP dodatkem k pracovní smlouvě se jedná o jeden navazující PP a nárok na slevu na pojistném na SZ máte v případě, že jsou dodrženy další podmínky stanovené zákonem, tzn. že se nejedná o zaměstnání malého rozsahu, fa není v likvidaci/konkurz, PP trvá alespoň do 31.8., nebyla podána výpověď/dohoda, pracovní poměr trvá celý kal.měsíc, PP je delší než 3 měsíce, VZ nižší než 27100/měsíc. Pokud toto vše splňujete, máte nárok na uplatnění slevy jak na řádnou za srpen, tak mimořádnou, ale tu až od února-července. Jelikož v lednu netrval PP celý měsíc - nástup 12.1.
    Rozdíl, nač se ptáte a říkají vám něco jiného může být v tom, že pokud byste neprodlužovali dodatkem k PS, ale uzavírali např. po měsících dobu určitou s tím, že vždy by byl uzavírán nový pracovní poměr, tzn. vždy nová pracovní smlouva, pak by nárok na slevu nebyl, ale pokud uzavíráte dodatek k PS, čili prodloužení PP, pak nárok na slevu ve vámi uváděném případě vzniká. Ono se to zdá stejné, zaměstnance máte v pracovním poměru tak jako tak a stejnou dobu, ale pro účely slev se to musí rozlišovat.

• 7. 9. 2009 9:16

Renata (neregistrovaný) 80.188.42.---

Souhlasím s Betou kromě toho, že by nárok na mim.slevu byl od února. myslím, že nárok je až od března, protože až tehdy bylo jasné, že PP bude delší než 3 měsíce.

• 7. 9. 2009 9:31

Julie (neregistrovaný) 90.179.213.---

>>>Prosím o názor, každý mi říká něco jiného.
    >>>Zaměstnanec má následující průběh zaměstnání:
    >>>pracovní
    >>>smlouva 12.1.2009 - 28.2.2009 doba určitá, v 2/2009
    >>>prodloužena dodatkem do 31.3.2009, v 3/2009 dodatkem
    >>>do
    >>>30.4.2009 atd. takto to praktikujeme až do současné
    >>>doby. Má nárok na nějakou slevu, když původní PS
    >>>nebyla
    >>>na 3 měsíce? Děkuji za odpověď.
    >>

>Souhlasím s Betou kromě toho, že by nárok na mim.slevu
    >byl od února. myslím, že nárok je až od března,
    >protože až tehdy bylo jasné, že PP bude delší než 3 měsíce.
    Tady se jedná o odpověď, kdy náleží sleva.Souhlasím s 3. měsícem, kdy bylo zřejmé 3 měsíce trvání PP.
    Prosím a jak je to, PP uzavřen 1.3.07,prodloužení vždy dodatky, naposledy 19.12.08 do 28.2.08,27.2.09 dodatek změna na dobu neurčitou od 1.3.09 doposud.
    Bude sleva již za leden 09 nebo až za únor 09. Díky

• 7. 9. 2009 9:44

Dobrý den, příliš jsem se soustředila na rozdíl mezi dodatky a novými PP, díky za upozornění, hlavně, že jsem říkala, že se názory ustálily ...ustřelila jsem, za což se omlouvám.

• 7. 9. 2009 10:35

Jitka J. (neregistrovaný) 213.235.103.---

Tak jak psala postup Beta, jsem měla spočítáno také, podmínky mi jsou známy, ale právě školitel na slevy na pojistném mě vyvedl z míry. Přestože jsem ho informovala, že PS prodlužujeme dodatky, mi sdělil, že když původní pracovní smlouva netrvala více jak 3 měsíce, nebyla splněna základní podmínka pro uplatnění slevy a každý ten dodatek na 1 měsíc se považuje samostatně. Prý si to ještě ověřoval. Tak proto jsem vznesla tento dotaz, ze kterého už jsou asi všichni otráveni. Mohu vědět, zda informace čerpáte přímo od sociálky nebo ze školení nebo úplně jinde? Děkuji.

• 7. 9. 2009 10:53

Renata (neregistrovaný) 80.188.42.---

Ze školení, př. Mzdová účetní 6,7-8/2009, Démonia

• 7. 9. 2009 11:20

víte, co je smutné, že jsem s kolegyní dnes ráno tento případ řešila a mám k němu defacto i stanovisko ČSSZ, a na BC napíšu takovou hloupost, jak již jsem zmínila, příliš jsem se soustředila na vysvětlení mezi dodatkem a PP, ale to mne neomlouvá. Na BC je výborné, že se vzájemně doplňujeme, díky :)

• 7. 9. 2009 21:16

Renata (neregistrovaný) 94.138.100.---

Beto,já smekám. tady občas někdo napíše takovou hovadinu a pak ho ani nenapadne přiznat svoji chybu a vy se omlouváte dvakrát. Nic si z toho nedělejte, myslím, že z těch slev nám jde všem už hlava kolem. A víte,jak to je s tím mistrem tesařem...a Vás já považuju za nějakého mistra...

• 8. 9. 2009 6:30

to zas ne, jak vidíte, pořád se učím, na této profesi je dobré, že mozek nemůže a nestačí zakrnět :)) Ve Mzdové účetní 9/2009 doplňuje ing. Ženíšková příklady pro slevy - zaměstnání uzavřené na dobu trvání určité události (zástup za rodičovskou dovolenou, mateřskou dovolenou, PN, neplacená dovolená), přechod práv a povinností, změna zaměstnání MR a na závěr upozornění, že vláda uložila dne 20.7. usnesením č. 967 všem ministrům a vedoucím ostatních ústředních orgánů státní správy zajistit, aby v rámci jimi řízených ministerstev a organiz.složek státu, které řídí, nebyly uplatňovány slevy na pojistném. V případě, že by sleva takovým zaměstnavatelem byla uplatněna, nemůže být považována za přeplatek na pojistném, zaměstnavatel pouze porušil pokyn, který obdržel od svého nadřízeného resortu.
    PS Máte báječné znalosti ! Ať se daří i nadále, zdravím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).