Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu mzda v zahranici od xy5 - Re: mzda v zahranici pokud pracujete v ČR,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2009 13:43

  xy5

  Re: mzda v zahranici
  pokud pracujete v ČR, tak mzda musí být spočítána v Kč, protože v Kč se počítá % SP, ZP (pokud máte DoPČ) a také je v Kč daněna (jak DoPČ, tak DoPP)
  pokud máte sjednanou výplatu v Euro, potom se pravděpodobně tato mzda v Kč přepočítá na Euro (a Euro každý den kolísá - buď nahoru nebo dolů)

 • 20. 9. 2009 19:25

  beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

  Re: mzda v zahranici
  Tato otázka je mnohem složitější. Za prvé, zda je vůbec možné, aby vám byla vyplácena mzda v EUR - záleží na místě bydliště, na místě sídle společnosti atd. Pokud pomineme to, že je vše v pořádku a mzda je vám stanovena v EUR, pak kurz se odvíjí dle zákona, a to dle kurzu ČNB v souvislosti se stanoveným platným kurzem dle zákona o dani z příjmů a dle zákona ZP a SP. Kurz pro přepočet např. srpnové mzdy se řídí platným kurzem ČNB k 31.8.09. Pokud by se stalo, že tím dnem (jiné měsíce) je so-ne-sv, pak se bere poslední pracovní den předcházející těmto dnům. Tímto dochází k rozdílné výši vyplácené mzdy v jednotlivých měsících, jelikož kurzy se samozřejmě mění. Platný kurz k 31.8. je (tuším)25,380 EUR, ale to teď tipuji, co si (snad) pamatuji, kdy jsem mzdy zpracovávala zkraje měsíce září.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).