Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výplatní pásky od xy5 - Re: výplatní pásky >Dobrý den, mám prosbu, firma kde...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2009 18:29

    xy5

    Re: výplatní pásky
    >Dobrý den, mám prosbu, firma kde jsem pracoval,
    >zkrachovala. Máme připravené výpovědi z kterýma údajně máme
    >jít na pracovní úřad
    výpovědi nedávejte - pokud zam-tel dluží mzdy, dejte zam-teli (ne úřadu práce) okamžité zrušení PP pro nevyplacení mezd (§ 56 , písm.b) Zák. práce)

    ,kde musíme předložit výplatní
    >pásky,za tři měsíce,které nám firma neposkytla.
    Můžeme si
    >je vyžádat u účetní,která již z firmou ukončila
    >smlouvu a za vystavení těchto pásek si účtuje cca 1000,-Kč.
    výplatní pásky musíte dostávat po každém měsíci - ZDARMA
    na ÚP předáte kopie těchto pásek, originál Vám zůstává pro Vaši potřebu
    také Vám na ÚP pomohou vyplnit tiskopisy, co vše budete muset doložit Vám ochotně řeknou zaměstnanci na ÚP
    pokud je sídlo firmy v jiném městě než máte bydliště, nevadí, tyto žádosti můžete podat kdekoliv v ČR (ÚP si mezi sebou doklady předá a peníze Vám zašle buď na účet nebo složenkou ÚP z místa, kde má firma sídlo)

    >Má na to právo?Moc děkuji za odpovědi, případně rady
    >jak vůbec máme postupovat.

  • 24. 9. 2009 18:37

    xy5

    Re: výplatní pásky
    ještě poznámka, co byste si měl dál ohlídat
    zam-tel musí i za poslední rok vystavit ELDP (originál předá přes OSSZ na ČSSZ, 1 kopii si pečlivě uschovejte)
    ve vlastním zájmu si také napište na ČSSZ v Praze o výpis dob zaměstnání (Informativní osobní list důchodového pojištění). To abyste si zkontroloval, že zam-tel zasílal ELDP tak jak měl. Pokud firma úplně zkrachuje, potom těžko někde budete dohledávat případnou dobu pojištění vč. výdělku (potřeba pro výpočet důchodu).
    také by Vám měl zam-tel vydat Potvrzení o zdanitelných příjmech za r. 2009 - podáte si daň. přiznání.

  • 25. 9. 2009 8:21

    Jiřka1 (neregistrovaný)

    Re: výplatní pásky
    Nevím, jaké vztahy jsou mezi účetní (možná byla externí) a mezi firmou, každopádně ona Vám ty pásky nemusí znovu vyhotovit vůbec, protože Vám je povinna vydat je firma. A jak firma (její zástupce) toto obstará, to není věc bývalé účetní. Ona možná taky nedostala zaplaceno za práci, tak teď se asi zasekla.

  • 25. 9. 2009 8:40

    xy5

    Re: výplatní pásky
    nevíme, jaké vztahy mezi nimi jsou, každopádně by účetnictví nemělo zůstávat u účetní, ale měla by je předat konk. správci a chtět po zam-cích peníze za vystavení pásky je také divné
    nevíme, jestli ty pásky již jednou dostali a ztratili, to by bylo jiné, ale uvedená částka mi připadá přemrštěná
    každopádně je to pro zam-ce nezáviděníhodná situace (vše se dá ale dořešit, pokud včas -dokud ještě firma alespoň částečně existuje - navštíví úřad práce - tam dostanou všechny užitečné informace)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).