Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Rod.dovolená, 2. těhotenství, nemoc od HanaB - Paní Líbo, all - nevíte? >Prosím o potvrzení nebo...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2009 14:24

HanaB (neregistrovaný) 89.235.19.---

Paní Líbo, all - nevíte?
    >Prosím o potvrzení nebo vyvrácení této teorie...
    >Pokud žena bude na mít zažádáno u zaměstnavatele o
    >rodičovskou dovolenou např. do jednoho roku dítěte a tuto
    >bude následně každý měsíc prodlužovat vždy o jeden
    >měsíc a otěhotní podruhé a vzhledem k rizikovému
    >těhotenství nastoupí na nemocenskou, tak od 1. následujícího
    >měsíce, kdy jí skončí doba, na kterou si požádala o RD,
    >tak má nárok na nemocenské dávky?
    >A zároveň bude pobírat rodičovský příspěvek, než
    >nastoupí na MD?
    >Snad jsem to napsala srozumitelně, díky všem za
    >odpovědi

• 4. 11. 2009 14:58

juno (neregistrovaný) 79.127.172.---

Re: Paní Líbo, all - nevíte?
    Ano, neschopnost bude až 1.den po skončení RD. Jak to je s rodičovským přípěvkem si nejsem jistá, ale to není starost mzdovky.

• 4. 11. 2009 14:59

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Nikdo z vyvolaných se neozývá, tak zkusím já. § 196 rozumím také tak, že bohužel, zaměstnankyně může požádat např.o 1 měsíc RD, potom zase o další a zaměstnavatel jí musí vyhovět.Nikde není stanoveno,že to musí být vcelku nebo alespoň na dobu v minimální délce třeba 1 rok.Ukončí se RD, pracovnice nastoupí do práce a přinese hned neschopenku a má nárok na nemocenské dávky.
    Rodičovský příspěvek je dávka státní sociální podpory a má svá pravidla.Pokud tedy nebude děcko navštěvovat jesle nebo mat. školku nad rámec zákona o státní soc. podpoře, nárok na rodičovský příspěvek bude trvat,bez ohledu na to, že jsou vypláceny nemocenské dávky , popřípadě mzda.Jenom chudák zaměstnavatel, jak si může sjednat záskok, když neví na jak dlouho.

• 4. 11. 2009 15:12

HanaB (neregistrovaný) 89.235.19.---

Moc díky oběma, já to právě taky pochopila takhle. Souhlasím s tím, že zaměstnavatel by z takovéhle maminky asi nadšený nebyl, ale tohle byla čistá teorie.. I když jedna maminka, která plánuje dvě děti hned po sobě, se mě na něco podobného ptala.. Ono s tím zaměstnavatelem se to dá ústně domluvit, že tu rodičovskou bude prodlužovat tak dlouho, dokud neotěhotní.. každopádně ještě jednou díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).