Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Socialni pojisteni OSVC od Jitka H. - Re: socialni pojisteni OSVC Mám ten samý problém u...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2010 20:20

    Jitka H. (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    Mám ten samý problém u řady klientů.Záloha např.2.100,- na inventuře plateb OSSZ uvádí 1720,- Převádět do roku 2010 mi přijde jako nesmysl - někdo o vrácení nežádá,ale zvyšuje si základ.

  • 11. 2. 2010 8:34

    Maxx (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    Mě na tento problém taky upozorňovali na OSSZ při podání přehledu za 2008. Na konci roku jsme jednorázově poslali vyšší částku.
    Říkali, že už to nejde, že to zatím budou nechávat na "účtě klienta" a od určitého data budou tyto "přeplatky" dokonce vracet zpět. Tuším, že to bylo od 7/2010.

  • 11. 2. 2010 8:51

    slavek (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    mne spis zajima,jestli je nekde vydan zakon nebo nejaka smernice,ze se ten preplatek nevraci,ale prevadi do roku 2010
    pokud je to totiz vetsi castka nechci aby mi z ni kazdy mesic ukrajovali nejakych 1700,ale at mi to po podani prehledu v breznu vrati..pry to nejde,ze je nejaka zmena...ted nema smysl si navysovat platbu socialniho jak to fungovalo kdysi,kdyz to slo do nakladu...je to jen o tom,ze clovek predpokladal,ze bude zisk a aby se nemuselo pak doplacet,tak i kdyz v roce 2008 byla ztrata a diky tomu pak na rok 2009 se mely snizit platby na minimum 1720,tak jsem to neudelal,predpokladajic,ze po podani prehledu za ten rok 2009 se mi to pak po breznu 2009 vrati...a houby s octem...marne hledam podle ceho se ridi..i v prehledu je napsane,ze vlastne prehledem osvc zada o vratku...tak mne to zajima..protoze spousta firem je ve ztrate a bude chtit penize vratit...dekuji

  • 11. 2. 2010 8:52

    slavek (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    oprava po podani prehledu za rok 2009 se to vrati az v roce 2010

  • 11. 2. 2010 9:21

    Maxx (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    Vím, že to nejde do nákladů. Spíš si tím klienti rozkládali platby - aby nebylo všechno naráz na jaře, něco dali už v prosinci. V 2009 jsme to už nedělali.
    Mě je divné spíš to, že nemáte vyšší platby uvedeny v té jejich inventuře. Podle toho vyplňujete přehled. Pokud tam dáte jako zaplacené 12*1720, tak Vám při nízkém zisku vlastně přeplatek ani nevznikne.
    Kde hledat změnu v zákoně ale nevím.

  • 11. 2. 2010 9:27

    slavek (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    pry jde o zmenu zakona 589 o socialnim pojisteni,ale ja tma nemuzu najit nic o tom,ze by socialka sama ze zakona prevedla vyssi platby nez se melo v roce 2009 platit automaticky na rok 2010,to se mi nelibi...vim,ze o ty penize clovek neprijde,ale preci podanim prehledu vyplnuji kolonku,kde urcuji kam ty prachz maji jit,jestli na platby roku 2010 a nebo vratit na ucet...tak k cemu to potom je...jde mi o princip...a vlastne i o to,ze o zmene nevim..a nechapu to..misto toho aby byli radi,ze jim nejakej blbec dava na rok svoje penize a pak mi je pekne vratili bez uroku,tak oni si je jeste chteji nechat dal ...to mi vadi

  • 11. 2. 2010 9:34

    slavek (neregistrovaný)

    Re: socialni pojisteni OSVC
    .to je mi take divne,ze nikde v zaslane inventure plateb za rok 2009 neni uavdena castka dvojnasobna,je uvaden predpis 1720 a platba 1720,takze to mne prave udivilo...vim,ze vymerena platba mela byt 1720,protoze v roce 2008 byla ztrata,takze jsem jim daval dvakrat tolik v domneni,ze bude zisk,tak to pak nebudu muset 20-30doplacet ,jenze bude zase ztrata,tak nemusim nic platit,.ale take mi nic nevrati...ale nejvetsi sranda je,ze ti,co to maji jak ja...a zisk budou mit,tak pry to budou muset doplatit,protoze je to v zakone a ty platby se prevedly na rok 2010 a oni po podani prehledu vysoli doplatek i kdyz maji preplaceno...to je neco nehorazneho...ale moje informace jsou cerstveho data..akorat to zatim nemuzu najit v zakone...ale fakt je ten,ze mi mozek zatamnuje zurivost...tak snad jste tady parta klidasu ,co ctou v pohode zakony a umi cist i mezi radky:-)))dik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).