Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Daňový bonus od beta - Re: Daňový bonus měla jsem jednu firmu, ale to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2010 22:20

    beta (neregistrovaný)

    Re: Daňový bonus
    měla jsem jednu firmu, ale to jsme vyřídili v běžném roce, nejsem žádný odborník, ale domnívám se, že žádost podává z-tel v případě, že nemá dostatek finančních prostředků k výplatě bonusu, resp. je to jakási "pomoc" od státu v případě pokud nemá z-tel peníze nebo je nechce naopak použít k výplatě bonusu, to je můj názor a tak trochu mi to potvrzuje i info z webu MF k tiskopisu, kde se vysloveně píše - tiskopis, na kterém m o h o u , nikoliv musí ...

    Tiskopis - 25 5241 MFin 5241 vzor č. 3
    na kterém mohou plátci daně žádat FÚ o poukázání chybějící částky vyplacené plátcem daně poplatníkům na měsíčních daňových bonusech (§ 35d odst. 5 zákona o daních z příjmů).
    http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA98423-40623CFB/cds/xsl/57_5301.html?year=
    nechť vám pracovnice FÚ řeknou, dle jakého § musíte požádat, ale jak říkám, nemám s tím zkušenost, pouze se takto domnívám

  • 26. 2. 2010 7:16

    h.a.n.a. (neregistrovaný)

    Re: Daňový bonus
    § 35d odst. 5 zákona o daních z příjmů - O měsíční daňový bonus sníží plátce odvod záloh za příslušný kal. měsíc nebo v násl. měsících, nejdéle do konce zd. období, pokud nepožádá o vrácení FÚ. Z toho mi vyplývá, že si můžete ponížit odvod záloh i v dalších měsících. Ale na druhou stranu, pokud nemáte dostatečné zálohy, které byste si mohla snížit o tento bonus a na konci roku Vám zůstane přeplatek z bonusu, další rok už si o něj odvod zálohy nesnížíte a stejně tu žádost budete muset podat. Je pravda, že si o přeplatek můžete požádat ale nemusíte. Ale bonus na děti jsou peníze od státu pro zaměstnance. A tyto vyplácí zaměstnanci zaměstnavatel ze své kapsy a pak je může chtít od státu. Takže pokud si o bonus nepožádáte, necháváte ty peníze státu, přitom jsou to peníze pana podnikatele. U Vaší firmy se jedná teda o pár korun, ale u některé firmy, která má desítky zaměstnanců, to může jít do tisíců. Ale nikdo Vás nutit asi nemůže, abyste si o bonus požádali, ale nezapomeňte, že každý přeplatek se může po určité době odepsat!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).