Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu exekuce od ... - Re: exekuce To je ale zmatený dotaz.Proč si jako...

• 2. 3. 2010 16:07

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: exekuce
    To je ale zmatený dotaz.
    Proč si jako dlužník někde syslíte peníze a čekáte na vydání exekučního příkazu, místo abyste plnila své povinnosti vyplývající z platebního rozkazu? Potom se nedivte, že jste povinna zaplatit tak velké úroky. Pro jistotu si je spočítejte ještě sama a to ode dne původní splatnosti dluhu do dne jeho zaplacení.

• 2. 3. 2010 22:49

Bara (neregistrovaný) 89.103.240.---

spatne jste pochopily moji otazku ,usneseni bylo na povereni exekutora na castku 118 903.50 KC,neni to ,ze jsem syslyla nekde penize,ale tyhle penize byly deponovane na uctu podniku nez dorazil pravoplat exekucniho prikazu na to byly zaslany poverenemu exekutorovi,coz se jedna o castku 126 400,presto na mne zada ne podle usneseni castku ,ale 160 024 .50prodleni jsem mel od 1.8.2005 do zaplaceni,presto exekuce na behla 12/07 a 5/2008 jsem jiz mel dluznou castku uhrazenou tim jiz nejsou zadne prodleni k tomu prislusenstvi jako soudni ,predesle a exekutorske jsem uhradil formou srazek ze mzdy 12/09 a 1/2010 byly penize saslany zamestnavatelem.jine rozhopdnuti neexistuje dekuji za odpoved

• 3. 3. 2010 0:20

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Vyznat se ve stavbě vašich vět je kousek pro mága v oboru čtení myšlenek. Takže vám jako zaměstnanci byla pro vaše dluhy obstavena mzda, ale srážky nebyly posílány, protože nebylo zaměstnavateli exekutorem sděleno, že exekuční příkaz nabyl právní moci.
    Potom těžko radit (přestože váš případ není zdaleka ojedinělý, zatím nikdo, myslím, soud/exekutora o náhradu škody nežaloval). Domnívám se, že jste se měla starat také sama a domáhat se zaslání právní moci exekučního příkazu podáním stížnosti na průtahy v řízení. Teprve poté by dle mého názoru exekutor nesl odpovědnost za nekonání bez zbytečného odkladu a měl by nést odpovědnost za škodu, která jeho nekonáním vznikla. Možná je to ale jinak a exekutor nese odpovědnost za nekonání od okamžiku, kdy neprokáže, že nemohl konat bez zbytečného odkladu. Chtělo by to konečně nějaký judikát, aby se exekutoři chytli za nos a dlužníci měli právní jistotu, že bude vymáháno způsobem, který je nebude poškozovat na právech.

• 3. 3. 2010 0:39

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Teď mě napadlo, že jste vlastně nemohla vědět, že zde jsou nějaké průtahy v řízení, jelikož jste se každý měsíc z výplatní pásky dozvídala, že jsou srážky prováděny a oprávněně jste se domnívala, že jsou i odváděny. Potom si spočítejte škodu (rozdíl v úroku z prodlení vypočítaným exekutorem ke dni zaplacení deponované částky a úrokem z prodlení vypočítaným, kdyby byly srážky posílány oprávněnému ode dne právní moci exekučního příkazu) a honem za advokátem. Nezapomeňte se zde za pár let pochlubit, jak jste se žalobou na náhradu škody dopadla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).