Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Chybné zúčtování daně u býv.zaměstnavat. od v.e.n.d.y. - Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna Požádá minulého zaměstnavatele...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2010 11:10

  v.e.n.d.y.

  Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna
  Požádá minulého zaměstnavatele o nové Potvrzení o zdanitelných příjmech, kde bude i vrácený přeplatek a podá si sám daňové přiznání za rok 2008. Vy už to řešit nemůžete.

 • 9. 3. 2010 11:14

  IB (neregistrovaný) 212.47.30.---

  Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna
  Záleží na tom,zda u svého bývalého zaměstnavatele požádal o slevu na manželku.POkud ano,ať se obrátí na něj a on zkontroluje daňové prohlášení,zda tak skutečně je,jestliže požádal,zaměstnavatel provede opravu,jak již dnešní diskuze proběhla,a on nemusí na FU.Jestliže by ale nepožádal,neměl v prohlášení vyplněnou příslušnou kolonku,pak jak píše vendy,má možnost podat daň.přiznání na FU /spočítat a požádat o vrácení rozdílu přeplatku /.

 • 9. 3. 2010 11:20

  v.e.n.d.y.

  Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna
  Já si tedy myslím,že s ročním zúčtováním daně může zaměstnavatel manipulovat jen do 31.3. následujícího roku, jinak je to jen na daňové přiznání.
  ZDP § 38ch)
  (4) Výpočet daně a roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění provede plátce daně nejpozději do 31. března z úhrnu mezd zúčtovaných nebo vyplacených poplatníkovi všemi plátci postupně, a to včetně mezd zúčtovaných nebo vyplacených poplatníkovi těmito plátci dodatečně v době, kdy poplatník pro ně již nevykonával závislou činnost nebo funkci. U poplatníka, který uplatňuje daňové zvýhodnění, provede plátce daně výpočet daně a roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za podmínek stanovených v § 35d odst. 6 až 9.

 • 9. 3. 2010 11:25

  Jůlie (neregistrovaný) 212.96.172.---

  Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna
  Velice Vám děkuji za rady a přeji hezký den:-)

 • 9. 3. 2010 11:33

  J (neregistrovaný) 213.192.2.---

  Re: Chybné zúčtování daně u býv.zaměstna
  Souhlasím s termínem provedení ročního zúčtování, ale nejsem si jistá s opravavami, kdy zaměstnavatel může opravit nesprávně sraženou vyšší daň. Tam je termín do 3 let-možnost opravy. Ovšem zálohy sražené vyšší je možné opravit do 15.2. následujícího roku.

  § 38i Odpovědnost plátců daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků
  (1) Poplatníkovi, kterému byla sražena daň vyšší, než je stanoveno, vrátí plátce daně přeplatek, pokud neuplynuly tři roky od konce zdaňovacího období, v němž přeplatek vznikl. Pokud plátce daně srazil poplatníkovi zálohy v běžném zdaňovacím období vyšší, než měl, vrátí poplatníkovi vzniklý přeplatek na zálohách v následujícím měsíci, nejpozději do 15. února následujícího roku. O vrácený přeplatek daně nebo zálohy sníží plátce daně nejbližší odvod záloh správci daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).