Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Přiznání DPPO od Ma - Re: Přiznání DPPO Slevy se opravdu píšou do řádku...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2010 13:59

    Ma (neregistrovaný)

    Re: Přiznání DPPO
    Slevy se opravdu píšou do řádku 300 a pokud už máte proveden průměrný roční přepočet - tak to odečtete od vypočtené daně na ř.290 a potom už pracujete s daní sníženou o tuto částku.

    ( ten prům.roč.přepočet je
    Odpracované hodiny najdete na mzdovém listu i nemoc a dovol.
    + nemoc (hodiny - počítají se i první tři dny)
    + dovolená (hodiny)
    Výsledek podělíte 2008 a vyjde číslo, které zaokrouhlíte na dvě desetinná místa. tímto koeficientem násobíte 60 000 Kč a to co vyjde se zapíše ještě do řádku 2 na str.8 odst.H - slevy a ještě do už zníměného řádku 300. Co se týká dokladování pro Fú - tak mám ofocený průkaz ZTP a mzdový list. Ještě přikládám přílohu, kde je napsán tento výpočet a jsou uvedeny nedaňové náklady.

  • 10. 3. 2010 14:35

    vercig (neregistrovaný)

    Re: Přiznání DPPO
    Děkuji za rychlou odpověď. Když odpracoval 1998 hodin, žádná dovolená ani nemoc, tak to podělím 2008 a vyjde mi 0,99501992031 zaokrouhlím a je to 1,00? Pán je plně invalidní to znamená, že má taky průkaz ZTP? Nevím jestli ho má, mám jen ofocený rozhodnutí ze sociálky, že je PID.

  • 10. 3. 2010 15:11

    Ma (neregistrovaný)

    Re: Přiznání DPPO
    Koeficient bych nejspíš nechala na 0,99. Co se týká toho - jestli je to podle § 35/ a nebo 35/b - tak to by se mělo určit § 67 zákona 435/2004.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).