Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pořadí paragonů od r - Re: Pořadí paragonů neřešit, nejsou povinné reg. pokladny tzn....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 3. 2010 17:10

    r (neregistrovaný)

    Re: Pořadí paragonů
    neřešit, nejsou povinné reg. pokladny tzn. příjmy je jedno jaká mají čísla - pouze věc etiky .... nebo je lepší nečíslovat vůbec...v zákoně toto není nikde uvedeno, pouze doložitelná evidence příjmů, jak to je pouze na Vás....

  • 11. 3. 2010 17:18

    Danulka7 (neregistrovaný)

    Re: Pořadí paragonů
    Díky moc. Mám ještě jeden problém.OSVČ začal podnikat v 5/09 a do konce dubna byl zaměstnaný, jenže si nepožádal o vystavení potvrzení o příjmech a výdajích. Hned jsem ho tam poslala, ale co když už mu příjmy zúčtovali a nevystaví mu teď to potvrzení. Jak pak zpracovat daňové přiznání, nejde přece udělat jen z podnikání a uplatnit si slevu na poplatníka jen z měsíců 5-12/09. Ufuf

  • 11. 3. 2010 18:36

    ales2 (neregistrovaný)

    Re: Pořadí paragonů
    nepredbihal bych udalostem. ;o) jiste vam potvrzeni prinese. jedine ze se tam s nima pohadal a oni ho budou natahovat a nedaji mu ho do konce brezna. trosku nechapu poznamku o zuctovani prijmu. kdo by mu je mel jako zuctovavat? myslite rocni zuctovani u minuleho zamestnavatele kde byl do 4/09? on tam u nich byl ted na zacatku roku 2010 a zazadal o rocni zuctovani kdyz uz tam nepracuje vic jak pul roku? na prohlaseni se dopredu zada o slevu, pozadu o zuctovani. jsem si na 99,9% jisty, ze mu nikdo zadne zuctovani v minulem zamestnani nedelal. uprimne nevim jak, kdyz se pocitaji prijmy za cely rok 2009 a rocni zuctovani muze udelat jen ten zamestnavatel u ktere jste zamestnana k 31.12.

  • 11. 3. 2010 18:58

    Danulka7 (neregistrovaný)

    Re: Pořadí paragonů
    Děkuji za uklidnění, takže jsem se plašila zbytečně:-)

  • 11. 3. 2010 22:35

    Jiřka1 (neregistrovaný)

    Re: Pořadí paragonů
    Musím Aleše opravit ohledně té povinnosti zaměstnavatele udělat zúčtování. Nemusí to být pouze ten zaměstnavatel, u kterého jste byl zaměstnán k 31.12.Zúčtování udělá ten zaměstnavatel, kterého měl člověk jako posledního v kalendářním roce a měl u něj podepsané daňové prohlášení. Samozřejmě že ho může udělat jen tehdy, pokud ho tento člověk podpisem v prohlášení o toto zúčtování požádá a pokud není povinen udělat přiznání. Např. budete zaměstnán do dubna, u dalšího zaměstnavatele např. do června a pak budete nezaměstnaný. U obou zaměstnavatelů jste měl podepsané prohlášení. Nepodnikal jste ani jste neměl třeba příjmy z pronájmů a pod., nejste tedy povinen podat přiznání. Můžete tedy zajít za tím, kde jste byl do června, podepsat žádost o zúčtování, doložit potvrzení o zdanitelných příjmech od toho prvního a tento druhý bývalý zaměstnavatel Vám udělá zúčtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).