Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Roční zúčtování 2009 od Jiřka1 - Re: roční zúčtování 2009 Musí Vám doložit potvrzení o...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 3. 2010 22:34

    Jiřka1 (neregistrovaný)

    Re: roční zúčtování 2009
    Musí Vám doložit potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů, které měl v 2009 a kteří mu mzdu danili zálohovou daní. Toto potvrzení musí být vystaveno s datem do 15.2.2010. Evidenci na úřadě práce Vám dokladat nemusí, podpora není zdanitelný příjem. Akorát do kolonky na daňovém prohlášení jsem vpisovala poznámku např. " od... do.... veden na ÚP, bez zdanitelných příjmů" a on to podepsal (ale není to nutné). Pokud chce uplatnit slevu na manželku, musí zjistit, jaké byly celoroční příjmy manželky - tzn. hrubé tržby z podnikání, hrubá mzda, nemocenská, mateřská, podpora, důchod... Nezapočítávají se dávky st. soc. podpory, jako rodičovský příspěvek, porodné, přídavky... Pokud tedy součet těch příjmů nepřesáhl 68000, tak žádost o slevu na manželku jen vyplní na prohlášení a dole vše stvrdí svým podpisem.

  • 14. 3. 2010 22:38

    nová mzdovka (neregistrovaný)

    Re: roční zúčtování 2009
    Moc děkuji. Ještě mě napadlo, zda tomuto zam-ci mohu provést roční vyúčtování, kdy k 31.1.2010 u nás skončil, ale o roční vyúčtování mně požádal.

  • 15. 3. 2010 7:01

    M.P. (neregistrovaný)

    Re: roční zúčtování 2009
    ano, můžete provést

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).