Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.d.y. od v.e.n.d.y. - Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n. Řekla bych až v roce...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 3. 2010 15:21

    v.e.n.d.y.

    Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.
    Řekla bych až v roce ukončení smlpouvy o životním pojištění. Za rok 2009 už neuplatňujte žádné slevy na ŽP a v roce 2010 dodaníte roky minulé. Proč chcete státu dávat daně dříve než musíte?

  • 21. 3. 2010 15:32

    Evinoka (neregistrovaný) 93.99.60.---

    Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.
    byla jsem na jednom školení a tam se mluvilo o tom,že se musí podat za každý takový rok opravné dan..přiznání ,to už neplatí ?
    a také tam říkali ,že nejelegantnější je ty peníze ihned přesunout na jinou pojistku nesmí se dostat na účet pojištěného a pak se nemusí danit ,ale je to už tak dva možná tři roky zpátky !

  • 21. 3. 2010 15:35

    v.e.n.d.y.

    Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.
    Dodaní v roce zrušení ŽP v §10 bez uplatnění jakýchkoliv výdajů. žádné dodatečné DP se nepodává. K druhé Vaší poznámce si docela ráda také něco přečtu.

  • 22. 3. 2010 12:06

    RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

    Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.
    ad2) správně, pokud nedostane odbytné, ale peníze přejdou rovnou na další ŽP,která splňuje podmínky pro odpočet z daní, nemusí nic dodaňovat

  • 22. 3. 2010 12:20

    alen1 (neregistrovaný) 188.95.127.---

    Re: Životní pojištění-zrušení-pro v.e.n.
    >>>>Prosím o radu v.e.n.d.y.

    >>byla jsem na jednom školení a tam se mluvilo o tom,že
    >>se musí podat za každý takový rok opravné
    >>dan..přiznání ,to už neplatí ?
    >>a také tam říkali ,že nejelegantnější je ty peníze
    >>ihned přesunout na jinou pojistku nesmí se dostat na
    >>účet
    >>pojištěného a pak se nemusí danit ,ale je to už tak
    >>dva možná tři roky zpátky !
    >Dodaní v roce zrušení ŽP v §10 bez uplatnění
    >jakýchkoliv výdajů. žádné dodatečné DP se nepodává. K druhé
    >Vaší poznámce si docela ráda také něco přečtu.

    Již jsem na to v jiné diskuzi odpovídala.
    Pojištovna vyplácí předčasně ukončené životní pojištění formou odkupného (odbytného).
    Tam musíte vždy zdanit, pokud odkupné převedete na jinou smlouvu životního pojištění, je to pořád odkupné a porušila jste podmínky původní smlouvy a tudíž dodaňujete uplatněné odpočty.

    Jiná situace nastane, pokud ukončujete pojistnou smlouvu a převádíte na druhou smlouvu tzv. rezervu z původního pojištění.
    To prakticky může nastat pouze u stejné pojišťovny.
    Žádná pojišťovna zatím nepřevádí rezervu z pojištění do jiné pojišťovny (jsou podnikatelské subjekty, tak to mj. z konkurenčních důvodů nedělají). Tyto převody z jednoho produktu na druhý dělají pojišťovny tzv. konverzí.
    Pokud by skutečně byla převedena rezerva z pojištění na jinou smlouvu, pak jste podmínky neporušila a nic nedodaňujete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).