Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Mandátní smlouva a cestovné od pája - Re: Mandátní smlouva a cestovné v souvislosti s mand.smlouvou...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 4. 2010 9:54

    pája

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    v souvislosti s mand.smlouvou nemůže jít o nějaké cestovní náklady, běžné náklady zahrnuje dle textu smluvní cena, otázku zvýšených nebo mimořádných nákladů musíte řešit v návaznosti na smlouvu.

  • 1. 4. 2010 10:31

    Naďa (neregistrovaný) 78.102.83.---

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    Běžné nebo zvýšené náklady nejsou nikde řešeny. Navíc prý existuje objednávkový list, který zaručuje, že budu proplaceny náklady na dopravu. Ten jsem zatím neviděla. Bohužel naše smlouvy jsou řešeny poněkud "nestandartně".

  • 1. 4. 2010 10:49

    pája

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    Vždyť sama píščete, že smlouva obsahuje větu:dohodnutá cena bude zahrnovat ...atd., takže běžné výdaje jsou jasné,ne?Tak to také říká § 572 obch.z.-
    nějaký obj. list, který upřesňuje ust.smlouvy, lze brát jako doplňující ujednání smlouvy,náklady za dopravu jsou jasné.
    Pokud máte nestandartní smlouvy, lze očekávat nestandartní problémy, to je fakt. Záleží na tom, kdo Vám smlouvy zpracovává a jak dalece je konzzultuje někdo, kdo tomu alespoň trochu rozumí.

  • 1. 4. 2010 11:05

    Naďa (neregistrovaný) 78.102.83.---

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    Omlouvám se, přepsala jsem se. Nemělo to být běžné, ale mimořádné. Nestandartní problémy jsou pořád. Smouvy sepisuje předseda představenstva a radí se jen sám se sebou. Co na to říci. OSVČ chce proplatit cestovní náklady (cca 17 tis.). Silně na mě tlačí a navíc dost nestandartně skončila spolupráci (nestandartní výpověď od předsedy). V prvním návalu vzteku mi dal příkaz, PHM proplatit. Ale fakt nevím jak. To že přijdou další návaly a změny postojů lze vcelku úspěšně očekávat.

  • 1. 4. 2010 11:13

    pája

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    >
    >Omlouvám se, přepsala jsem se. Nemělo to být běžné,
    >ale mimořádné. Nestandartní problémy jsou pořád. Smouvy
    >sepisuje předseda představenstva a radí se jen sám se
    >sebou. Co na to říci. OSVČ chce proplatit cestovní
    >náklady (cca 17 tis.). Silně na mě tlačí a navíc dost
    >nestandartně skončila spolupráci (nestandartní výpověď od
    >předsedy). V prvním návalu vzteku mi dal příkaz, PHM
    >proplatit.

    asi podle dotazu jste ve firmě účetní, měla byste se držet rozhodnutí předsedy, proplatit jako náklady spojené s plněním předmětu mand.sml., to, co schválil.

    OSVČ nemá co tlačit na Vás, Vy přece nemůžete sama rozhodovat, co proplatíte a co ne.
    Pošlete toho Vašeho předsedu, ať si vyštuduje práva v Plzni, když se chce vrtat do smluv.

    Ale fakt nevím jak. To že přijdou další
    >návaly a změny postojů lze vcelku úspěšně očekávat.

  • 1. 4. 2010 11:21

    Naďa (neregistrovaný) 78.102.83.---

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    Řekla jsem jí, ať si vyfakturuje. Zase problém. OSVČ to proplatit jako cesťák z pokladny firmy. To zas nechci já. Nikde jsem nezjistila, že by na to měla nárok jako na cesťák. OSVČ tvrdí, že jejích x známých účetních a daňových poradců tvrdí, že od roku 2010 lze takové náklady na mandátní smlouvu jednoznačně naúčtovat jako cesťák. Já jsem asi účetní y, která to nechce pochopit a přistoupit na to. Omlouvám se, ale naše válka už trvá asi 3 dny a pak předseda má největší starost asi o to, jaké zrovna letí vtipy na netu.

  • 1. 4. 2010 11:31

    pája

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    l
    >
    >Řekla jsem jí, ať si vyfakturuje. Zase problém. OSVČ
    >to proplatit jako cesťák z pokladny firmy.

    Ne, v žádném případě, děláte správně. Používáme-li pojem cesťák jako náhrady poskytované v souvislosti s výkonem práce, týká se to dle ZP výhradně zaměstnanců,ne mandatářů.
    Účastník mand.smlouvy má fakturovat sjednané platby včetně vyčíslené náhrady na dopravné, ale nejde o klasický cesťák, nýbrž o úhradu nákladů, vynaložených v souladu s ujednáním smlouvy při plnění závazku ze smlouvy vyplývajícího, pokud nejsou zahrnuty v úplatě
    To zas
    >nechci já. Nikde jsem nezjistila, že by na to měla nárok
    >jako na cesťák

    NELZE
    . OSVČ tvrdí, že jejích x známých účetních
    >a daňových poradců tvrdí, že od roku 2010 lze takové
    >náklady na mandátní smlouvu jednoznačně naúčtovat jako
    >cesťák. Já jsem asi účetní y, která to nechce pochopit
    >a přistoupit na to. Omlouvám se, ale naše válka už
    >trvá asi 3 dny a pak předseda má největší starost asi o
    >to, jaké zrovna letí vtipy na netu.

  • 1. 4. 2010 11:35

    Naďa (neregistrovaný) 78.102.83.---

    Re: Mandátní smlouva a cestovné
    Moc děkuji. To jsem potřebovala vědět. Je fakt, že když do mě hučej už třetí den, tak pomalu ani nevím, jak se jmenuji. Předsedu pošlu ne do Plzně, ale do p....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).