Re: faktura a DPH
rekl bych ze neni. prefakturace jako takova uz myslim neexistuje. vy mate nakup sluzby v roce 2009 s 19% a poskytnuti sluzby v 2010 s 20%. tak bych to videl ja. ze se vase sluzba tyka sluzby provedene v 2009 si myslim ze je jedno. duzp mate 2010 a na cene jste se s konecnou firmou dohodli takze az 2010. protoze jinak jste meli vystavit danovy doklad do 15 dnu od duzp. duzp je .... poskytnutim sluzby, ... nebo zjistenim ceny. protoze jste poskytnutim sluzby duzp nedali, tak predpokladam, ze jste se nemohli dohodnout na cene. nebo jste chteli dat duzp posktynuti sluzby tj. 2009, ale pozde vystavujete doklad?
Re: faktura a DPH
Vám nevzniklo zdanitelné plnění v roce 2009, ale v roce 2010
když jste účtovali a fakturovali službu další firmě.
To bychom taky třeba letos fakturovali dph platnou např. z r. 2002, kdy ke službě skutečně došlo, i když se jedná o přeúčtování = nově vystavenou fakturu v r. 2010?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.