Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Svobodná matka od xJ - Re: svobodná matka měla by mít nárok na výživné...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 7. 2010 15:18

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: svobodná matka
    měla by mít nárok na výživné na dítě a případně dávky státní sociální podpory, jako je přídavek na dítě, sociální příspěvek,příspěvek na bydlení a pod.

• 26. 7. 2010 17:31

yx (neregistrovaný) 94.113.170.---

No především má vyživovací povinnost tatínek dítěte. A to jak k dítěti, tak k matce. Teprve potom stát.

• 26. 7. 2010 18:19

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Počítejte s tím, že než Vám stát něco dá, bude zkoumat vyživovací povinnosti otce dítěte. Dále vyživovací povinnost Vašich rodičů a vyživovací povinnost rodičů otce Vašeho dítěte.
    Mohou rozhodnout, že někdo z nich má vyživovací povinnost (k Vám, k dítěti - záleží na okolnostech). I kdyby jste nechtěla pak třeba požadovat po svých rodičích výživné, tak ho ale stát i tak započte do Vašeho příjmu.

• 27. 7. 2010 12:40

eko (neregistrovaný) 85.13.106.---

Jsem svobodná matka už hodně dlouho a nikdy se mi nestalo, že by stát chtěl po mých rodičích zkoumat jejich vyž. povinnost ke mě. Na jakém základě jste napsal, že to může stát zjišťovat a rozhodnout??? To je pěkná blbost!
    Otec mého dítěte dlouho neplnil vyživovací povinnost vůči mému dítěti, tak jsem konzultovala se soc. pracovnicí možnost hrazení výživného jeho rodiči. To mi ale paní ze soc. odboru nedoporučila, protože bych docílila jedině toho, že by se placení výživného rozdělilo mezi jeho a mé rodiče. V každém případě, pokud to tady uvedená svobodná maminka uzná za vhodné, protože NE VŽDY je to dobře, by bylo třeba mít uznané otcovství a následně žádat výživné na dítě a výživné na sebe. Může také po biootci požadovat uhrazení poloviny výdajů na pořízení výbavičky. Poté si vyřídit, pokud na to svými příjmy "dosahne", žádost o sociální příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Podotýkám že ne vždy na všechny tyto 3 dávky je nárok. Pokud bydlí s rodiči, tak se do celkových příjmů na žádosti započítávají příjmy všech osob, které žijí v té dané domácnosti.

• 27. 7. 2010 13:02

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Trochu si odporujete. Píšete, že je blbost, aby stát zkoumal vyživovací povinnost vašich rodičů a vzápětí píšete, že vám paní ze sociálního odboru řekla, že pokud byste chtěla výživné po rodičích otce, tak by museli platit i rodiče vaše. Vyživovací povinnost mají především rodiče. Teprve nemohou-li jí dostát, jsou nařadě prarodiče.

• 27. 7. 2010 16:25

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Vyživovací povinnost rodičů ke svobodné matce - např.v případě, že matka studuje.
    Ze života - matka miminka pracující, otec miminka student. Na sociálním odboru započetli do příjmu i výživné, které měl otec-student dostávat od svých rodičů. Od nich dostával jen přídavky na děti, které na něj jako na studenta pobírali (doba minulá). Vůbec je na úřadu nezajímalo, že otec-student výživné nedostává, prý se má s rodiči o výživné soudit. Fiktivní příjem za výživné + přídavky + příjem matky miminka přesahoval o 50,-Kč limit. Od státu nedostali nic, žádnou sociální výpomoc, ani příspěvek na bydlení, jen po narození miminka přídavky na děti.

• 28. 7. 2010 12:02

eko (neregistrovaný) 85.13.106.---

Neodporuju si, stát sám od sebe nezkoumá vyživovací povinnost rodičů. Něco jiného je, kdyby opravdu svobodná maminka byla na tom tak, jak píše V., ale to jsem nepředpokládala, že by byla, když o tom nikde napsáno výše nic nebylo. Psala jsem svoji zkušenost, svůj případ. A to placení výživného, na které jsem se ptala paní na soc. odboru, bylo proto, že biootec mého dítěte neplatil výživné dlouhodobě, i když měl soudně vyměřené, ale to jsem popsala. Pravděpodobně je to jiné i v případě, kdy otec dítěte v RL uveden není, ale s tím zkušenost nemám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).