Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Ukončení HPP po MD od Renáta - Re: Ukončení HPP po MD Výpověď dohodou nemůžete dostat,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 4. 2011 12:32

    Renáta (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    Výpověď dohodou nemůžete dostat, protože platný ZP nic takového nezná. Ukončit PP můžete buďto dohodou nebo výpovědí. Pokud podepíšete zam-teli dohodu o ukončení PP, nemáte nárok na odstupné (pokud by nebylo přímo v dohodě uvedeno, že PP končí z důvodu uvedených v §52, písm.a) až c) ZP).Při výpovědi z důvodu nadbytečnosti vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, při které Vám musí zam-tel přidělovat práci, pokud jí pro Vás nemá, platit náhradu mzdy...náleží vám odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku.
    Výhodu v ukončení PP dohodou vidím na straně zam-tele v tom, že by vám nemusel platit náhradu mzdy za ty dva měsíce výpovědní lhůty. Pro Vás z toho žádná výhoda neplyne.

  • 12. 4. 2011 13:02

    VB (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    Omlouvám se za chybný výraz, myslela jsem ukončení PP dohodou. Chápu to, že když budu souhlasit s ukončením PP dohodou ke dni 12.7. podle §52 odst.c ZP tak můj prac.poměr končí a dostanu 3 měs. odstupné.
    Zaměstnavatel mě může dát výpověď z důvodu nadbytečnosti už teď když jsem na neplac. volnu a tedy žádnou náhradu mzdy mi po dobu dvou měsíců nebude platit. (výpověď by mi nemohl dát,kdybych byla na rodičovské). Výpovědní doba uplyne ještě v době, kdy mám neplacené volno a pak dostanu odstupné.
    Nevidím v tom rozdíl co by bylo pro mne lepší.

  • 12. 4. 2011 13:28

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    >>Výhodu v ukončení PP dohodou vidím na straně zam-tele
    >>v tom, že by vám nemusel platit náhradu mzdy za ty
    >>dva
    >>měsíce výpovědní lhůty. Pro Vás z toho žádná výhoda
    >>neplyne.
    >Omlouvám se za chybný výraz, myslela jsem ukončení PP
    >dohodou. Chápu to, že když budu souhlasit s ukončením
    >PP dohodou ke dni 12.7. podle §52 odst.c ZP tak můj
    >prac.poměr končí a dostanu 3 měs. odstupné.
    >Zaměstnavatel mě může dát výpověď z důvodu
    >nadbytečnosti už teď když jsem na neplac. volnu a tedy žádnou
    >náhradu mzdy mi po dobu dvou měsíců nebude platit.
    >(výpověď by mi nemohl dát,kdybych byla na rodičovské).
    >Výpovědní doba uplyne ještě v době, kdy mám neplacené volno
    >a pak dostanu odstupné.
    >Nevidím v tom rozdíl co by bylo pro mne lepší.

    Rozdíl je v tom, že když se dohodnete na skončení poměru dnem 12.7. (s uvedením důvodu - nadbytečnost), tak Vám poměr skončí 12.7.
    Když se nedohodnete a doručí Vám výpověď během dubna, skončí Vám prac. poměr 30.6.
    V obou případech náleží odstupné. Na ÚP se můžete jít zaregistrovat až pracovní poměr skončí a podporu budete pobírat až po uplynutí doby, v jejíž délce jste dostala odstupné. Vzhledem k tomu, že nevím, jestli už si různé ÚP ujednotily přístup k ukončení prac. poměrů dohodou z organizačních důvodů (zda krátit či nekrátit výši podpory), tak by možná bylo lepší nechat si dát výpověď. Ale pokud k tomu Váš ÚP bude přistupovat tak, že při dohodě z organizačních důvodů podporu krátit nebude (a tak by to mělo být), pak by snad bylo nejlepší se dohodnout na ukončení ještě dříve.
    >

  • 12. 4. 2011 14:08

    OX (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    Pokud paní nemá práci, tak bych trvala na výpovědi, takhle ji poběží výpovědní doba 2 měsíců + 3 měsíce odstupné. jestliže se dohodne na ukončení dříve přijde o ty dva zaplacené měsíce, pokud ji ovšem nedají odstupné ve výši 5 měsíců.

  • 12. 4. 2011 14:10

    OX (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    Nevšimla jsem si, že ji výpovědní doba uplyne v neplaceném volnu, takže je to jedno. Omlouvám se!!!!!!!!!

  • 12. 4. 2011 14:12

    Renáta (neregistrovaný)

    Re: Ukončení HPP po MD
    Já taky ne...melu blbosti o náhradě mzdy...taky omluva, příště budu číst lépe..každopádně hodně štěstí při rozhodování...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).