Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Kvíz pro právníky - prosím poraďte! od Klára - Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte! Vidím, že...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 4. 2011 12:10

    Klára (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Vidím, že vám moc odpovědí na dotaz nepřišlo, podělím se tedy s vámi o svou zkušenost: nedávno jsem taky prodávala byt přes realitku. Podepsala jsem smlouvu, kde byla částka, kterou jsem si představovala já a provize pro makléře. Po několika návštěvách zájemců, kteří ohrnuli nos, jsme se s makléřem domluvili na snížení celkové částky (snížení se týkalo mé části). Když už částka byla o dost níž než moje původní představa, nabídl makléř, že sníží i svou provizi. Když se našel zájemce, který složil zálohu, makléř naši původní smlouvu přepsal na konečnou verzi.

  • 28. 4. 2011 18:51

    BL (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Z vaší smlouvy vyplývá, že vy dostanete 850.000,- Ať to RK prodá za 900 000 nebo za milion. Těch 900 000 je zřejmě bráno minumum, za kterou by Rk chtěla byt prodat. Pokud by se našel kupec, který by chtěl byt koupit za méně peněz a vy byste s tím souhlasili, tak se většinou řeší dodatkem ke smlouvě. Je třeba vzít v úvahu, že ze zmiňovaných 850 000,- budete zřejmě muset zaplatit daň na FÚ.

  • 28. 4. 2011 19:27

    pája

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    tak toto je opravdu jediná "kvalifikovaná rada", připomíná mi to hádání z křištálové koule, kam na to chodíte, jak si můžete být tak jistá(ý)?

  • 28. 4. 2011 22:01

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Vazeny prechytraly "Pajo", prestante prosim reagovat, vasich nazoru uz mam opravdu plne kecky!!! Jenom proto ze jste nedokazal odpovedet na polozeny dotaz, tady nemusite urazet ostatni, kteri se me snazi pochopit a sdelit mi svuj pohled na vec. Presne takovou odpoved, jako je vyse uvedena anebo odpoved Klary jsem ocekavala, a ne vase prechytrale nicnerikajici nazory!!! Uz to opravdu prehanite!!! Clovek vas "vyhodi dverma" a vy "pritahnete oknem". Odpovidejte si laskave lidem, kteri o vase nazory stoji, ja to urcite nejsem!!!

  • 28. 4. 2011 22:18

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Diky moc za nazor! Tak jsem si to taky myslela, ze kdyz se to proda za 900tis. a vys, tak prodavajici vzdycky dostane jen 850tis. Jeste jsem si ale nebyla jista tim, jestli ta provize se neodecte od tech 850tis (dle oddilu IV. - "nalezi provize 50tis. z dohodnute kupni ceny v oddile II.") a prodavajici dostane jen 800tis. Ale vetsina mi to rekla stejne jak Vy. O dani vim, ze se musi zaplatit. Tak jeste jednou diky!

  • 29. 4. 2011 16:11

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Ta diskuze je tak dlouhá a nepřehledná, že je možné, že napíšu něco, co tu někdo přede mnou už psal. Pokud teda posuzuji jen ten odstaveček, co jste sem napsala, tak to chápu takto: Vy jste si s realitkou smluvila, že Vám vyplatí 850 tis. Zároveň jste si smluvila, že realitka dostane provizi, kterou si ještě můžete smluvit, ale nejméně 50 tis. Když se prodá za 900 tis, pak Vy dostanete 850 tis (což je částka, na které jste se dohodli) a realitka těch svých 50 tis, což je nejnižší částka provize. Nejasnou vidím formulaci
    " provize RK bude stanovena po vzájemné dohodě, dle částky, za kterou se výše jmenovaná nemovitost prodá,minimálně však 50.000 Kč". Jestliže ta provize má být až po vzájemné dohodě, tak Vy nemusíte přistoupit na provizi vyšší než 50 tis.
    Na druhou stranu ale je zase smluveno, že Vy dostanete jen 850 tis. Tak nevím, jak by se to vyvíjelo dál, kdyby se nemovitost prodala za milion. Vy byste dostala svých 850 tis, realitka 50 tis, protože na vyšší provizi nemusíte kývnout - a co ten rozdíl?
    Možná je tam ale někde řečeno, jak se výše provize odvíjí od prodejní ceny (čím vyšší prodejní cena, tím vyšší provize), pak by ale zas byla nesmyslná ta věta o vzájemné dohodě...
    A naopak nevím, jak by se to řešilo, kdyby se nemovitost prodala jen za 800 tis., protože pak by realitka musela dodržet ten svůj zavazek, že dostanete 850 tis.
    Ale ten oddíl IV je taky divně formulovaný.
    Jen k dani - možná budete muset danit, možná ne, to záleží na tom, jak dlouho jste byt vlastnila, nebo jestli jste ho zdědila a vlastnil ho např. Váš otec apod. Nebo jste ho třeba nedávno koupila, pak by se danil jen rozdíl...

  • 29. 4. 2011 16:23

    xJ (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Vy jste si s realitkou smluvila,
    >že Vám vyplatí 850 tis. Zároveň jste si smluvila, že
    >realitka dostane provizi, kterou si ještě můžete
    >smluvit, ale nejméně 50 tis. Když se prodá za 900 tis, pak Vy
    >dostanete 850 tis (což je částka, na které jste se
    >dohodli) a realitka těch svých 50 tis, což je nejnižší
    >částka provize. Nejasnou vidím formulaci
    >" provize RK bude stanovena po vzájemné dohodě, dle
    >částky, za kterou se výše jmenovaná nemovitost
    >prodá,minimálně však 50.000 Kč". Jestliže ta provize má být až
    >po vzájemné dohodě, tak Vy nemusíte přistoupit na
    >provizi vyšší než 50 tis.
    >Na druhou stranu ale je zase smluveno, že Vy dostanete
    >jen 850 tis. Tak nevím, jak by se to vyvíjelo dál,
    >kdyby se nemovitost prodala za milion. Vy byste dostala
    >svých 850 tis, realitka 50 tis, protože na vyšší
    >provizi nemusíte kývnout - a co ten rozdíl?
    >Možná je tam ale někde řečeno, jak se výše provize
    >odvíjí od prodejní ceny (čím vyšší prodejní cena, tím
    >vyšší provize), pak by ale zas byla nesmyslná ta věta o
    >vzájemné dohodě...
    >A naopak nevím, jak by se to řešilo, kdyby se
    >nemovitost prodala jen za 800 tis., protože pak by realitka
    >musela dodržet ten svůj zavazek, že dostanete 850 tis.
    >Ale ten oddíl IV je taky divně formulovaný.
    >Jen k dani - možná budete muset danit, možná ne, to
    >záleží na tom, jak dlouho jste byt vlastnila, nebo
    >jestli jste ho zdědila a vlastnil ho např. Váš otec apod.
    >Nebo jste ho třeba nedávno koupila, pak by se danil jen
    >rozdíl...

    A jsme opět na začátku, dokud není známa celá smlouva, tedy od začátku do konce se všemi ustanoveními, tak nikdo nedokáže vyhodnotit co znamenají nebo mohou znamenat pasáže vytržené z kontextu, všechno to jsou jenom hypotézy a úvahy, což je sice věc hezká, ale pro toho, kdo podepsal nepoužitelná. Ale je to jako hrách na stěnu házet, protože když se ví jenom polovina údajů, tak veškeré i dobře míněné rady a úvahy jsou na dvě věci,na prd a na.... což jaksi někdo nemůže pochopit.

  • 30. 4. 2011 10:38

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Dekuji. Me to prijde stejne nejasne, mozna ze ani nekteri pravnici by to nevyresili. Ve smlouve ale nic jineho ohledne ceny a provize opravdu neni, to bych sem samozrejme napsala. Jsou tam dal jen ustanoveni - predmet smlouvy, doba platnosti, povinnosti prodavajiciho a zaverecna ustanoveni. Je docela kratka asi na 30 radku a zadne dalsi souvisejici materialy neexistuji. Je mi jasne, ze se mela upresnit nez byla podepsana, ale bohuzel se tak nestalo, takze ted uz se neda nic moc delat. Treba ani nakonec nebude naplnena, v coz pevne doufam!
    Co se tyce dani, v tom mam celkem jasno, nebot se tim zivim:-) Ale kazdopadne dekuji! Jsem moc rada, ze se zase objevil nekdo ochotny se nad tim zamyslet a napsat svuj nazor. Diky!

  • 30. 4. 2011 12:18

    alen1 (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Nebudu s vámi polemizovat o tom, že se živíte daněmi.
    Ale v tom případě nejsem schopná pochopit, že jste byla schopná podcenit takovouto věc.
    Lidé, kteří se skutečně živí daněmi mají k právu velmi blízko, troufám si říct že velmi dobré právní povědomí je součástí jejich profese.

  • 30. 4. 2011 15:43

    1234a (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    >Ale v tom případě nejsem schopná pochopit, že jste
    >byla schopná podcenit takovouto věc.
    >Lidé, kteří se skutečně živí daněmi mají k právu velmi
    >blízko, troufám si říct že velmi dobré právní povědomí
    >je součástí jejich profese.




    a to je právě ten problém, že se "daněmi" živí i tací, co o daních natož pak o právu nemaj ani páru:-((
    >

  • 1. 5. 2011 22:34

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    PROSIM, prectete si me drivejsi prispevky v teto diskusi, nejlepe hned od zacatku a dostanete odpoved. Diky!

  • 29. 4. 2011 14:46

    1234a (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    Je třeba vzít v úvahu,
    >že ze zmiňovaných 850 000,- budete zřejmě muset
    >zaplatit daň na FÚ.

    jejda, a jakou prosím pěkně? z příjmů? vy víte, jak dlouho byt měli? jak bude vypadat kupní smlouva? jestli bude na 900t nebo už na sníženou částku o provizi? a jaké měli výdaje s prodejem a bytem? nebo myslíte daň z převodu a víte na kolik je posudek, že bude platit z prodejní ceny?
    prosím prosím, naučte mě také tomu jasnovidectví:-)

    ale jinak klasika. nejvíce chvály a díků dostane ten, kdo neporadí vůbec nic a když už něco tak blbě:-)

  • 29. 4. 2011 15:51

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    nechte prosim na me, kdo mi jak poradil ju? ja si to rada zvazim a vyhodnotim sama. v danich se orientuju velmi dobre a take velmi dobre vim, jak to BL myslel(a)... vy uz jen slovickarite, protoze uz roupama nevite, co by...

  • 29. 4. 2011 16:20

    1234a (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - prosím poraďte!
    no nevím jak dalece daním rozumíte, protože to co napsala je holý nesmysl, ale asi jste taky jasnovidec, když víte, jak to myslela a že je to správně:-))

  • 29. 4. 2011 17:56

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Kvíz pro právníky - už neraďte!!!!!!
    >>>Je třeba vzít v úvahu,
    >>>>že ze zmiňovaných 850 000,- budete zřejmě muset
    >>>>zaplatit daň na FÚ.
    >>>
    >>>jejda, a jakou prosím pěkně? z příjmů? vy víte, jak
    >>>dlouho byt měli? jak bude vypadat kupní smlouva?
    >>>jestli
    >>>bude na 900t nebo už na sníženou částku o provizi? a
    >>>jaké měli výdaje s prodejem a bytem? nebo myslíte
    >>>daň
    >>>z převodu a víte na kolik je posudek, že bude platit
    >>>z
    >>>prodejní ceny?
    >>>prosím prosím, naučte mě také tomu jasnovidectví:-)
    >>>
    >>>ale jinak klasika. nejvíce chvály a díků dostane ten,
    >>>kdo neporadí vůbec nic a když už něco tak blbě:-)
    >>
    >>
    >>nechte prosim na me, kdo mi jak poradil ju? ja si to
    >>rada zvazim a vyhodnotim sama. v danich se orientuju
    >>velmi dobre a take velmi dobre vim, jak to BL
    >>myslel(a)... vy uz jen slovickarite, protoze uz
    >>roupama nevite,
    >>co by...
    >
    >no nevím jak dalece daním rozumíte, protože to co
    >napsala je holý nesmysl, ale asi jste taky jasnovidec,
    >když víte, jak to myslela a že je to správně:-))

  • 29. 4. 2011 18:44

    xJ (neregistrovaný)

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    Co se rozčilujete? Víte kde jste? Tady se to nazývá Diskuzní fórum a může si tady psát každý co chce, pokud neporušuje pravidla. Tak co vás štve?

  • 29. 4. 2011 19:32

    alen1 (neregistrovaný)

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    Zvlášť, když někdo nazve dotaz "kviz". To se pak v mnoha lidech probudí ta přirozená soutěživost, tak proč by to nezkusil :-).
    Místa je tu opravdu dost.

  • 29. 4. 2011 19:33

    Vladimír 2

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    ********************************************
    Jak vyplývá ze stanovisek madam L.K. k jednotlivým disk. příspěvkům, tak ji jsou pravidla stanovená majitelem serveru hluboce u rusuturu, stanovuje si svoje vlastní
    včetně toho kdo jí může odpovídat a kdo ne a taktéž
    koho ==Clovek vas "vyhodi dverma" == a pod.
    Dáma s VŠ titulem (jak samo o sobě tvrdí) by měla
    znát alespoň základy tohoto disk. FORA a kyž je nezná mohla by si je alespoň přečíst. Pokud se jí nelíbí odpovědi lidí kteří jsou odborníky na jí uvedenou problematiku,
    tak ať využije i jiných možností jak jsem již uváděl:
    Např. JUDr. Benda z parlamenda by ji jistě správně odpověděl to co CHCE číst! No vyčkejme ale pokud bude pokračovat tak jako dosud = rozkazovat co kdo může nebo ne,= rád se nechám ZDE zabanovat za tu správnou odpověď co ode mě obdrží. Moderátoři,buďte ve střehu

  • 30. 4. 2011 11:20

    L.K. (neregistrovaný)

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    kdo se rozciluje? ja? ale kdeze, to uz mam za sebou:-) nesmite verit vsem vikricnikum, ktere vidite:-D
    btw. ze je tohle diskusni forum, kde si muze psat kdo chce co chce, tady preci tvrdim od zacatku.... vzdyt proto jsem prave nejak nepochopila, kdyz mi "pan paja" napsal, ze tady LOVIM LACINO ROZUMY (coz pro me byla KLICOVA VETA!) a chtel se mi evidentne vnutit svymi placenymi sluzbami... jak jsem pochopila dle dalsich prispevku...
    ja vam mam takovy pocit, ze uz nevite, co napsat, jak si jeste rypnout a docela se do toho zamotavate:-))) postupne totiz potvrzujete moje slova, coz me velice tesi:-) mozna by pro nektere nebylo na skodu precist si celou diskusi znovu a ucelene a ne reagovat pouze na dilci vytrzene prispevky.
    tohle je zrejme jedna z nejdelsich diskusi tady... ale rika se "chytrejsi ustoupi atd..."... takze ja se s vami loucim, mela jsem davno pochopit, ze s bandou zaujatych a zaslepenych lidi nema vubec smysl diskutovat.

  • 30. 4. 2011 12:11

    alen1 (neregistrovaný)

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    Celkem jste mě s těmi "vikřičníky" zmátla.

  • 30. 4. 2011 16:56

    Vladimír 2

    Re: Tady je pro všechny místa dost
    ****************************************
    ==s bandou zaujatych a zaslepenych lidi nema vubec smysl diskutovat. == to zajisté máte pravdu jenom
    nemůžeme pochopit proč tedy vůbec TADY diskutujete
    a druhé byste vyhazovala. Abychom to ukončili "po našem". Víte (při vašem vzdělání) jak= y/i se píše
    v prdel_?

  • 1. 5. 2011 14:50

    pája

    Re: Pozor jasnovidkyně! evidentně ví vše
    >>>>>nechte prosim na me, kdo mi jak poradil ju? ja si to
    >>>>>rada zvazim a vyhodnotim sama. v danich se orientuju
    >>>>>velmi dobre a take velmi dobre vim, jak to BL
    >>>>>myslel(a)... vy uz jen slovickarite, protoze uz
    >>>>>roupama nevite,
    >>>>>co by...
    >>>>
    >>Co se rozčilujete? Víte kde jste? Tady se to nazývá
    >>Diskuzní fórum a může si tady psát každý co chce,
    >>pokud
    >>neporušuje pravidla. Tak co vás štve?
    >
    >kdo se rozciluje? ja? ale kdeze, to uz mam za sebou:-)
    >nesmite verit vsem vikricnikum, ktere vidite:-D
    >btw. ze je tohle diskusni forum, kde si muze psat kdo
    >chce co chce, tady preci tvrdim od zacatku.... vzdyt
    >proto jsem prave nejak nepochopila, kdyz mi "pan paja"
    >napsal, ze tady LOVIM LACINO ROZUMY (coz pro me byla
    >KLICOVA VETA!) a chtel se mi evidentne vnutit svymi
    >placenymi sluzbami... jak jsem pochopila dle dalsich
    >prispevku...

    co to plácáte za blekoty?
    kdo se Vám s čím chtěl vnucovat? Raději si dejte obklad na hlavu
    a zkuste chápat logicky

    >ja vam mam takovy pocit, ze uz nevite, co napsat, jak
    >si jeste rypnout a docela se do toho zamotavate:-)))
    >postupne totiz potvrzujete moje slova, coz me velice
    >tesi:-) mozna by pro nektere nebylo na skodu precist si
    >celou diskusi znovu a ucelene a ne reagovat pouze na
    >dilci vytrzene prispevky.
    >tohle je zrejme jedna z nejdelsich diskusi tady... ale
    >rika se "chytrejsi ustoupi atd..."... takze ja se s
    >vami loucim, mela jsem davno pochopit, ze s bandou
    >zaujatych a zaslepenych lidi nema vubec smysl diskutovat.

  • 2. 5. 2011 8:31

    RenataH (neregistrovaný)

    Re: Pozor jasnovidkyně! evidentně ví vše
    Tak a máte to - další zábava už nebude - paní "daňařka" to usekla a budem zase muset pracovat :-( A nebo si vytvoříme "vlastní " diskuzi...
    Pánové, políbili jste své manželky včera pod rozkvetlou třešní ?

  • 2. 5. 2011 11:29

    pája

    Re: Pozor jasnovidkyně! evidentně ví vše
    no to jsem si zase početl, z té dámy IQ úplně ukapává. Sám za sebe musím konstatovat, že se mi v té "bandě zaujatých a zaslepených lidí"docela líbí, takže my budeme pokračovat v diskuzi jako dříve a ona dotyčná ať se zařídí,jak se jí zlíbí.
    Ohledně třešně- mrcha slejvák s kroupami omlátil jedinou třešni v okruhu 10 km, takže místo líbání byl dobrý oběd a kafíčko.

  • 2. 5. 2011 11:55

    Vladimír 2

    Re: Pozor jasnovidkyně! evidentně ví vše
    ************************************************
    Třešně - u nás taky již odkvetlé a tak (jak jsem viděl při večerní procházce s psiskem) se nikdo ani moc s líbáním nezdržoval,
    kor když to bylo každý z jiného hnízda. Stále jsme museli měnit
    nacvičenou trasu procházky, no jednou za rok se to dá vydržet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).