Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nadmerny odpocet u os. automobilu od annonym - Re: Nadmerny odpocet u os. automobilu Zápisem v TP...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 8. 2011 13:32

  annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

  Re: Nadmerny odpocet u os. automobilu
  Zápisem v TP nedokladujete vlastnictví. Vlastnictví prokazujete kupní smlouvou. Pokud máte řádný DD a vašim DIČ, pak máte (při splnění obecných podmínek) i nárok na uplatnění DPH na vstupu.
  Nicméně i přepis vozidla na nového majitele má stanovenou lhůtu (domnívám se, že 10 dnů od koupi) a zda z nesplnění vyplývají nějaké sankce, to nevím. V každém případě je nutno dořešit.

 • 19. 8. 2011 16:51

  bambi1 (neregistrovaný) 95.105.219.---

  Re: Nadmerny odpocet u os. automobilu
  Taky jsem stejneho nazoru ale pani na FU rika, ze se ji to moc nelibi a ze asi zadny nadmerny odpocet nebude i kdyz nechapu proc, kdyz mam vse co je pro nadmerny odpocet potreba. Nelibi se ji taky ze nemam zadne prijmy a ze si kupuju drahe auto, tak jsem ji vysvetlil ze jsem si poskytl do firmy pujcku a prijmy budu mit az v druhem pololeti resp ve 4Q kdy budu fakturovat. To zduvodneni se ji taky nelibi. Pani je proste na tecku

 • 20. 8. 2011 9:47

  HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

  Re: Nadmerny odpocet u os. automobilu
  Nechci se zastávat paní z FÚ, ale podle mého dělá jen svou práci. Nárok na odpočet DPH máte, pokud splníte podmínky uvedené v zákoně o DPH, §72 a následující. tady je uvedeno, že je plátce oprávněn k odpočtu daně u přijatých plnění, která použije k uskutečnění zd. plnění... Pokud prokážete, že auto používáte k podnikání, určitě nebude problém a FÚ Vám nárok uzná. A nebo vyčkejte do 4Q, kdy budete mít nějaké vystavené faktury a poté taky nebude problém. Nárok na odpočet máte po dobu 3 let.

 • 21. 8. 2011 18:20

  bambi1 (neregistrovaný) 89.176.160.---

  Re: Nadmerny odpocet u os. automobilu
  Samozrejme ze budu schopen prokazat ze auto pouzivam k podnikani a tudiz mam narok na odpocet. FU se to i tak moc nelibi. Mimo jine pripravna faze podnikani, ve ktere se momentalne nachazim je povazovana taky za ekonomickou cinnost a proto nechapu co se jim nelibi. Holt bude to boj na dlouho trat :-) vnejhorsim piripade mi odpocet nepriznani a ja ho uplatnim ve 4Q jak jste psal vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).