Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zastupování s.r.o. jaká plná moc? od alen1 - Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc? No to budete...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2012 12:35

  alen1 (neregistrovaný) 46.135.3.---

  Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc?
  No to budete mít problém, již jsem to psala jednou na diskuzi.
  Nejhorší pro klienta je zástupce, který ani neví, čím se zastupování řídí.
  Jako zástupce s plnou mocí pro FÚ vám doporučuji prostudovat daňový řád, zejména všechny ustanovení týkající se zástupce, zastupování, doručování lhůt .
  Doporučuji vám koupit si daňový řád s komentářem, je jich na trhu více komentovaných, např. Kobík - DŘ, nebo Lichnovský a kol.Není to levná záležitost cca od 700,- kč .
  Pro SSZ musíte mít samostatnou plnou moc.

  Pro FÚ doporučuji si to nechat zpracovat odborníkem, neboť můžete víc pokazit.Být vámi, tak pokud neznáte dobře daňový řád, tak radši klienta nezastupujte, myslete na to, že v případě problémů, sankcí v tom jedete také a v řadě případů, co pokazíte při zastupování nelze již napravit.

 • 9. 3. 2012 13:57

  Megy

  Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc?
  Děkuji za radu. Daňový řád jsem četla, mám z něj vloni zkoušku na VŠ, jen jsem se ptala na praktické zkušenosti. Daně a účetnictví v našem s.r.o. dělám já, firma má dva jednatele, kteří nahlas říkají (doslova), že oni těm daním vlastně nerozumí. Stačí jim ,že z toho mají peníze. To, že jsem přebírala vloni účetnictví po mé předchůdkyni,která prostě účto 3 roky nedělala, daň. přiznání nepodávala, to je jen třešnička na dortu. Před předáním udělala rekonstrukci účta-podle čeho tady raději nebudu psát.Z přeplatku na DPPO, který měla firma za r.2007 nic nezbylo, protože byl převeden na různé (oprávněně) penále. Proto raději volím tuto cestu, udělení plné moc není ze strany obou jednatelů problém, alespoň bude s FÚ apod. komunikovat někdo, kdo tomu trochu rozumí. Navíc jednatelka jde za měsíc na mateřskou,těžko bych ji naháněla. Stejně podepíše na FÚ všechno, co jí dají pod nos, ani to nečte. Čím víc o tomto oboru vím, tím spíš bych váhala dělat jednatele v s.r.o. bez alespoň základních znalostí zákonů-a že jich je :-)
  Jednatelku dělám v jiné firmě, než kterou chci zastupovat, ale s pokorou a s vidinou neustálého studia a vzdělávání.

  Ale děkuji moc za Vaši radu, prostuduji důkladněji Daňový řád, mám s komentářem, zvykla jsem si na edici Poradce, i když jsem už tady zaznamenala, že není bez chyb.

  >Pro SSZ musíte mít samostatnou plnou moc.
  >
  >Pro FÚ doporučuji si to nechat zpracovat odborníkem,
  >neboť můžete víc pokazit.Být vámi, tak pokud neznáte
  >dobře daňový řád, tak radši klienta nezastupujte,
  >myslete na to, že v případě problémů, sankcí v tom jedete
  >také a v řadě případů, co pokazíte při zastupování nelze
  >již napravit.

 • 9. 3. 2012 14:15

  alen1 (neregistrovaný) 46.135.3.---

  Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc?
  Pořiďte si rozhodně komentář k daňovému řádu od renomovaných autorů, dle mého názoru komentovaný poradce nestačí, součástí je hlavně obsáhlá judikatura, bez které se neobejdete.
  V rámci plné moci se hlavně musíte rozhodnout, co všechno chcete se souhlasem jednatelů zastupovat. Zda i v rámci odvolacích řízení před FŘ atd.

 • 9. 3. 2012 14:26

  Megy

  Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc?
  Děkuji moc, pořídím si literaturu, kterou jste mi doporučila. Je pravda, že i prostředí odborné literatury je tak trochu džunglí. Někdy udělá dobrou službu útlá knížečka a někdy je holt potřeba bichle :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).