Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Systém FLORES - máte někdo zkušenosti? od H. - Re: Systém FLORES - máte někdo zkušenost Dobrý den,myslím,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 6. 2012 13:50

    H. (neregistrovaný)

    Re: Systém FLORES - máte někdo zkušenost
    Dobrý den,

    myslím, že moc referencí neseženete, je to nový software, který vznikal (a možná ještě vzniká) ve spolupráci s Abrou. Pro nás firma Flores nějaký čas spravovala systém K2, proti lidem na hotline nemůžu říct špatné slovo, snažili se, byli ochotní a vstřícní. Software Flores jsem ale neviděla, tak nemůžu víc říct.

    >Prosím, je tady někdo, kdo pracuje nebo pracoval s
    >informačním systémem FLORES ? Jeden náš klient uvažuje o
    >přechodu na tento systém z dožívajícího DOS-ového
    >systému. Máte s Flores někdo zkušenost - jakoukoliv?
    >Reference? Já tento IS vůbec neznám a nevím, jak se v něm
    >(ne)snadno pracuje, účtuje, jak je to (ne)spolehlivé,
    >(ne)snadné na ovládání, jak moc si to můžeme ve firmě
    >sami přizpůsobit svým potřebám, jak dobře se z toho
    >vyjíždějí sestavy, přiznání atd.?
    >
    >Zatím jsme my i klient zvyklí na obyčejné DOS-systémy,
    >které mají sice svá funkční omezení, ale pořizovací
    >cena byla minimální a roční udržovací náklady také.
    >Můžeme si v nich nadefinovat sami a zadarmo vše, co
    >potřebujeme, a za provoz systému nic neplatíme, za
    >generování sestav taky ne.
    >
    >Děkuju předem za jakékoliv zkušenosti včetně ohlasů
    >typu "sousedka v tom účtovala a bylo to strašné/skvělé -
    >a proč"

  • 4. 6. 2012 9:35

    JirkaZ (neregistrovaný)

    Re: Systém FLORES - máte někdo zkušenost
    Na nízké pořizovací a zvláště provozní náklady u současných SW zapomeňte. Pořizovací cena se ještě nechá snížit, ale provozní náklady jenom za podporu jsou v relaci 14-28% pořiz.ceny ročně.

    Pokud jste výrobní firma, pak s rostoucím objemem výroby klesá při výběru SW vliv účetnictví na jeho výběr.

    O systému Flores jsem nikdy neslyšel, ale podle toho, jak se prezentují na svých www stránkách, jejich systém nemá oproti konkurenci žádnou důležitou funkcionalitu navíc, ale taky mu nic nechybí. Z referencí mne zaujalo, že firma LINET používá Flores pro řízení výroby, což má svou váhu. Na druhou stranu pro ostatní agendy jej nepoužívá (není uveden v referenční listině).

    Pokud jste čistě obchodní firma, tak bych do něj nešel a vybíral bych mezi SW s větším počtem uživatelů - Abra, Pohoda apod. Pokud něco nebudete vědět, tady Vám dokáže spousta lidí dobře poradit. Nakonec - kolik lidí tady reagovalo na nadpis "Flores" ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).