Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu svátek a pohyblivá složka mzdy od Kara - Re: svátek a pohyblivá složka mzdy Nerozumím, jak myslíte...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2012 10:29

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: svátek a pohyblivá složka mzdy
    Nerozumím, jak myslíte tuto větu "je zaplacen průměrem čtvrtletním nebo průměrem k určitému měsíci pokud je vyššsí tak se dá ten vyšší
    průměr na hodinu".
    Pokud je zaměstnanec odměňovaný měsíční mzdou, jsou možné dva způsoby, jak platit svátek: Buď je svátek obsažený v měsíční mzdě a ta se kvůli svátku nekrátí, tzn. že dostane např. 20000, ať je v měsíci 20 nebo 23 pracovních dnů a ať tam svátek je nebo není.
    Nebo druhý způsob je ten, že v měsíci, kdy je svátek, se měsíční mzda o ten den pokrátí a svátek je zaplacený průměrem.
    Průměr se vždy vypočítá z výdělků a odpracovaných hodin v minulém čtvrtletí. Např. pro 4. čtvrtletí platí hodinový průměr, vypočítaný z výdělků a odpracovaných hodin ve 3. čtvrtletí.
    Co se týká prémií, tak záleží na tom, jak je jejich výpočet definovaný. Jestliže náleží jen za každý skutečně odpracovaný den, tak prostě za den, který neodpracoval, nenáleží.
    Klidně to může vyjít tak, jak píšete.

• 16. 10. 2012 10:52

Barty (neregistrovaný) 213.155.224.---

Děkuji za brzkou odpověď, tím průměrem myslím, že mám program, který mi říká, zda chci průměr z předchozího Q (zaměstnanec má 7500 a snížený pracovní úvazek) nebo zda chci průměr, který je správný v daném měsíci pro minimální mzdu (je třeba vyšší), tak uvedu ten pro minimální mzdu abych zaměstnance ještě více nekrátila (stává se, že ten z Q je nižší protože zaměstnanci mají snížené úvazky), vím, že svátek, pokud je stanovena měsíční mzda bez pohyblivé složky se nemusí zvlášť počítat jen jsem se chtěla ujistit, že to dělám dobře.

• 16. 10. 2012 11:01

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Jestliže mají snížené úvazky, tak sice mají možná méně Kč, ale zase mají i méně hodin, kterými se ten výdělek dělí.
    Je to jednoduché: Hodinový průměr pro pracovněprávní účely (tj. pro dovolenou, svátek, lékaře atd.) se VŽDY počítá z výdělků (po odečtení náhrad) a skutečně odpracovaných hodin v předešlém kalendářním čtvrtletí. Pokud takto vypočítaný hodinový průměr náhodou vyjde nižší než 48,10 Kč, musíte použít 48,10.

• 16. 10. 2012 11:05

Barty (neregistrovaný) 213.155.224.---

Děkuji moc za rady už je mi vše jasné, pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).