Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nákladní automobil a DPH od v.e.n.d.y. - Re: Nákladní automobil a DPH Klasicky mezi ostatní plnění,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2012 12:51

    briza (neregistrovaný)

    Re: Nákladní automobil a DPH
    souhlasím s janou a zároveň bych Vás chtěla poprosit o názor. Řešila jsem teď nákup a prodej vozu.
    1.auto (staré) na úvěr bylo dáno protiúčtem na nákup druhého (nového) auta též pořizováno na úvěr.
    Staré auto je v komisním prodeji (komisionářská smlouva), kde je dohodnutá cena za kterou bude vůz v bazaru stát. (cca 900 000)Po měsíci se bude po dohodě cena snižovat. Byla nám poskytnuta částka za ještě neprodaný vůz ve výši 600 000. Tato suma byla ve smlouvě nazvána zálohou. Těchto 600 000 bylo pro účel úvěru bráno jako splátka klienta (částečná úhrada faktury přijaté za nové auto). Zbytek poskytnut úvěr (doplacení faktury přijaté za auto) Vše jsem si proúčtovala a z částky 600 000 se chystám odvést DPH (výpočet koeficientem). Staré auto ponechávám v majetku, protože jsme stále vlastníky-není prodáno. Ve chvíli prodeje doodvedu DPH ze skutečné prodejní ceny (ponížená o již přijatou částku), auto vyřadím a zapíšu do DAP ř. 1a 51. Spíše mě zaráží, že bazar po mě nechce doklad na přijatou platbu.(vím, že bazary mají nějaký zvláštní režim účtování, ale nemám zkušenosti) V komisionářské smlouvě je dále pojednání ohledně situace, kdyby se vůz v bazaru neprodal a byl by vrácen majiteli (nám). Došlo by k vrácení sumy 600 000 - ve smlouvě je, že za DUZP bude považováno datum, kdy bude záloha 600 000 připsána na účet autobazaru. Nevím, zda jsem to popsala dost srozumitelně, ale při těchto účetních transakcích jsem se docela zapotila a musela jsem si malovat "téčka".
    JSem ale předsvědčená, že z částky 600000 jsem povinna odvést DPH (den přijetí úplaty). moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).