Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nezaplacená brigáda od drfhdt - Re: nezaplacená brigáda Koukám, že vám nikdo neodpověděl, tal...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 11. 2012 13:29

    drfhdt (neregistrovaný)

    Re: nezaplacená brigáda
    Koukám, že vám nikdo neodpověděl, tal napíšu, co bych udělala já (ale nejsem účetní, jen jsem taky pracovala v podezřelé firmě:).

    (Zkoušela jste volat z jiného čísla?) Nejdřív bych tam zašla osobně a zkusila se domluvit. Teprve kdyby se vyjádřili, že to nebudou řešit, nebudou platit apod., tak bych jednala dál.

    Potom bych poslala dopis s hlavičkou nějakého právníka (aby to mělo psychologický efekt), určitě máte nějakého známého. A to takový, že jestli mi nezaplatí do X (počet viz níže) dnů, tak podávám návrh na insolvenci.

    Protože když je firma v insolvenci, tak vám mzdu vyplatí úřad práce. Ale je tam daná lhůta, kterou jste už možná prošvihla, podívejte se tady:
    http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/insolvence/ins_prava/
    (výňatek: ... rozhodným obdobím je kalendářní měsíc, ... nebo ve kterém byl podán insolvenční návrh, jakož i 3 kalendářní měsíce předcházející tomuto měsíci ...)

    No zaměstnavatel samozřejmě nebude chtít, abyste podávala insolvenční návrh, takže vám zaplatí.

    A jestli jste tuto lhůtu prošvihla, tak asi leda vymáhat soudně.

  • 19. 11. 2012 10:34

    Daniela K. (neregistrovaný)

    Re: nezaplacená brigáda
    Bohužel návrh na insolvenci musí podat minimálně dva zaměstnanci. Pokud neuspějete s vymožením své dlužné mzdy, ještě je jedna možnost. Podat o tom oznámení na Oblastní inspektorát práce OIP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).