Hlavní navigace

Zákon o spotřebních daních - HLAVA IX - PROPADNUTÍ A ZABRÁNÍ NEZNAČENÝCH TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ A TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ ZNAČENÝCH NESPRÁVNÝM ZPŮSOBEM

Předpis č. 353/2003 Sb.

Znění od 1. 1. 2021

353/2003 Sb. Zákon o spotřebních daních

HLAVA IX

PROPADNUTÍ A ZABRÁNÍ NEZNAČENÝCH TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ A TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ ZNAČENÝCH NESPRÁVNÝM ZPŮSOBEM

§ 135zf

Propadnutí neznačených tabákových výrobků a tabákových výrobků značených nesprávným způsobem

Jsou-li splněny podmínky pro uložení propadnutí věci, která je neznačeným tabákovým výrobkem nebo tabákovým výrobkem značeným nesprávným způsobem, její propadnutí se uloží, a to i v případě, že její hodnota je v nápadném nepoměru k povaze přestupku.

§ 135zg

Zabrání neznačených tabákových výrobků a tabákových výrobků značených nesprávným způsobem

Jsou-li splněny podmínky pro rozhodnutí o zabrání věci, která je neznačeným tabákovým výrobkem nebo tabákovým výrobkem značeným nesprávným způsobem, rozhodne se o jejím zabrání, a to i v případě, že její hodnota je v nápadném nepoměru k povaze přestupku.

§ 135zh

Společná ustanovení o propadnutí a zabrání

(1) Generální ředitelství cel propadlé nebo zabrané neznačené tabákové výrobky nebo tabákové výrobky značené nesprávným způsobem zničí. Na zničení dohlíží tříčlenná komise složená z úředních osob správce daně.

(2) Pachateli přestupku, kterému bylo uloženo propadnutí neznačených tabákových výrobků nebo tabákových výrobků značených nesprávným způsobem, nebo osobě, u které byly zabrané neznačené tabákové výrobky nebo tabákové výrobky značené nesprávným způsobem zajištěny, se uloží povinnost nahradit státu náklady spojené s jejich správou a zničením.

(3) Proti rozhodnutí o zabrání neznačených tabákových výrobků nebo tabákových výrobků značených nesprávným způsobem nebo o povinnosti nahradit státu náklady spojené s jejich správou a zničením se nelze odvolat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).