Hlavní navigace

Bezkontaktní platby jsou ještě snazší. Jaká další banka spouští Apple Pay?

  • Doba jde dopředu a lidé se dnes už nespokojí jen s platební kartou, v obchodech chtějí platit ještě pohodlněji. Banky na jejich poptávku reagují a postupně tak spouští platbu mobilem. Aktuálně novinku pro majitele chytrých zařízení Apple představuje UniCredit Bank, banka se tak přidává ke konkurenci, která Apple Pay spustila už v první polovině letošního roku.

Sdílet

Jste klientem UniCredit Bank? Máte platební kartu Mastercard? Vlastníte chytré zařízení od značky Apple? Pokud splňujete všechny tři podmínky, můžete nově platit v obchodech a na internetu a vybírat hotovost z bankomatů za pomoci bezkontaktní technologie Apple Pay. 

Lidé mají rádi moderní technologie, vše si rádi usnadňují a dávají přednost službám, které jsou rychlé a pohodlné. I proto banka UniCredit zareagovala a nabídla svým klientům novou službu. S Apple Pay odpadá spoustu starostí. V obchodě nemusíte marně hledat peněženku, máte-li více platebních karet, není nutné je všechny mít stále u sebe, při nakupování na internetu se obejdete bez zdlouhavého přepisování údajů z karty. To vše lze zvládnout s použitím chytrého telefonu nebo hodinek, tedy věcí, které má většina lidí stále při ruce.

Jaká zařízení Apple lze pro bezkontaktní platby Apple Pay využívat?

  • iPhone
  • Apple Watch
  • iPad
  • MacBook

Pozor, máte-li více zařízení, kterými chcete platit, pak je nutné platební kartu nahrát do každého zvlášť.

Jsou platby Apple Pay bezpečné?

Platba pomocí služby Apple Pay je bezpečná a diskrétní, o čemž se přesvědčili už i klienti jiných bank jako, jsou například Česká spořitelna, Komerční banka nebo MONETA Money Bank. Tyto peněžní ústavy novinku už spustily.

Číslo kreditní či debetní karty není při placení nikde uchováváno, a to jak v mobilním zařízení, tak ani na serveru společnosti Apple. Platba je zašifrována a uložena v bezpečnostním prvku v daném zařízení, navíc každá transakce vyžaduje schválení pomocí unikátního bezpečnostního kódu. Díky NFC technologii, která je při platbě nezbytná, tak nemá nikdo přístup k informacím o vás a vaší platební kartě. 

U jakých bank lze platit za pomoci Apple Pay?

Službu Apple Pay banky v Česku rozjely teprve letos, první vlaštovky nabídly novinku už v prvním čtvrtletí. V tuzemsku tak v současné době lze platit prostřednictvím Apple Pay v bankách, jako jsou Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, MONETA Money Bank, mBank a UniCredit Bank. V letošním roce by se chtěly přidat také ČSOB, Raiffeisenbank a Banka Creditas.

Většina bank kromě Apple Pay podporuje také Google Pay, snadno a rychle tak zaplatí i majitelé jiných značek mobilních telefonů, podmínkou jen je, aby chytré zařízení podporovalo zmiňovanou funkci NFC, což zjistíte v nastavení vašeho mobilu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).