Hlavní navigace

Jak se rychle zorientovat mezi nabídkami půjček?

  • Ono to vůbec není tak snadné, jak by se mohlo zdát, vyznat se mezi různými typy půjček. Máte opravdu dokonalý přehled a vyberete si bez problémů tu pravou?

Sdílet

Mnozí z nás si tak jistí nejsou, takže jsme pro vás připravili souhrn informací, které by vám při orientaci ve světě půjček a úvěrů mohly být nápomocné. Půjčky jsou totiž různého typu a fungují často odlišně.

K čemu slouží?

Původní účel je jasný a vychází už z názvu služby. Když se řekne půjčka, je vám určitě jasné, že se nejčastěji jedná o řešení finanční situace formou úvěru, tedy o vztah mezi věřitelem (ten, který půjčuje) a dlužníkem, který půjčený obnos v domluveném termínu a za sjednaných podmínek vrátí. Protože existují různé typy půjček, je třeba se mezi nimi naučit rozlišovat a vědět, co ke které z nich patří.

Půjčka před výplatou?

Jedná se o ty půjčky, kterou využijete nejčastěji v případě, že si potřebujete vypůjčit prostředky v rozsahu řádově několika desítek tisíc korun. Tento typ úvěru je velmi oblíbený zejména z toho důvodu, že ho je možné získat velmi rychle, v případě potřeby i do druhého dne. Příkladem takové půjčky je například půjčka od MONETA Money Bank, kde si můžete vybrat z širokého sortimentu. Vyřešíte tím rychle nedostatek peněz před výplatou, zaplacení složenek nebo dovolené či menší rekonstrukci, navíc bez poplatku za poskytnutí. Splatnost se dá nastavit od tří do 120 měsíců.

Nebankovní půjčky

Nejspíš jste se s tímto označením už setkali, je to v poslední době velmi oblíbená forma půjček, které probíhají bez bankovního ústavu, jedná se totiž o takzvanou půjčku od lidí. K výhodám této služby bezesporu patří i to, že se vyznačují nízkou úrokovou sazbou, například půjčka do Zonky se dá pořídit i s úrokem od pouhých 2,99 %! A nejedná se jen o úplně malé částky, půjčit si lze od 20 000 do 750 000 korun s tím, že splatnost bude nastavena (v závislosti na detailech sjednání) v rozmezí šesti až osmdesáti čtyř měsíců. Nejspíš právě proto je o půjčky od Zonky nebývalý zájem.

Spolehlivost najdete u solidní firmy

To platí samozřejmě i u půjček, vždy si vybírejte seriózní a zavedené společnosti, které jsou nejlepší zárukou solidního  a férového jednání. Dokonalým příkladem je také populární společnost Air Bank, kde najdete široký sortiment půjček, z nichž si vybere skutečně každý.

Spotřebitelský úvěr je další zajímavou variantou

Tento způsob úvěru se někdy označuje i jako nákup na splátky a je určen k nákupu spotřebního zboží nebo služeb. Když doslouží spotřebič a není zrovna k dispozici potřebná hotovost, je to nejdostupnější řešení. Spotřebitelský úvěr je možné většinou sjednat i přímo u prodejce, se kterým podle své finanční situace sjednáte výši měsíčních splátek, datum splatnosti i délku splácení. Předností spotřebitelského úvěru je v první řadě to, že nemusíte zboří zaplatit hned v plné výši, čímž nenarušíte domácí rozpočet.

Už víte, jakou půjčku si v případě potřeby vybrat? Pokud jsme vám alespoň trochu pomohli, článek splnil svůj účel.

Srovnání bankovních I nebankovních půjček naleznete na https://www.pujcka.co/nebankovni-pujcky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).