Hlavní navigace

Žádost o povolení zprostředkování zaměstnání - fyzická osoba

  • Tato šablona neplatí pro aktuální daňové období. Aktuální šablona ještě není k dispozici, děláme ale vše proto, abychom ji zařadili během několika málo dnů.

Žádost o povolení zprostředkování zaměstnání - fyzická osoba

Žádost o povolení zprostředkování zaměstnání podává fyzická nebo právnická osoba v případě agenturního zaměstnávání. 

V případě fyzické osoby je požadováno bydliště na území ČR, právní způsobilost, bezúhonnost a dosažení minimálně 18 let věku (do roku 2008 byla věková hranice splněna dosažením 23 let věku). Podmínkou je vysokoškolské vzdělání a dvouletá praxe ve zprostředkování zaměstnání nebo dosažení středoškolského vzdělání s maturitní zkouškou, případně vyššího středního vzdělání a prokázání odborné způsobilosti pětiletou praxí.

Pro zástupce právnické osoby platí obdobné podmínky. Zástupcem však nemůže být osoba, která již je zprostředkovatelem nebo zástupcem u jiné zprostředkovatelské agentury.

Zprostředkování musí „posvětit“ Ministerstvo vnitra.  Ministerstvo je povinno do patnácti dní ode dne doručení odpovědět. Výčet náležitostí žádosti o povolení je uveden v § 62 zákona o zaměstnanosti. Povolení je vydáváno fyzické i právnické osobě maximálně na dobu 3 let, a to i opakovaně.

Autor šablony

  • Podnikatel.cz

Co potřebujete pro fungování šablony

Šablona je připravena ve formátu Microsoft Word. Stoprocentní funkčnost garantujeme pouze v MS Office od verze 2007 na platformě Windows.

Proč zvolit naši šablonu

  • vše uděláte ve známém prostřední Excel, Word a podobně
  • respektujeme soukromí, data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači
  • máme roky zkušeností, šablony pro vás děláme od roku 2004

Nejžádanější šablony a formuláře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).