Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Daň. přiznání vyplacená pojistka za úraz od jasná. - Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za Pokud neprovádíte...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2013 8:38

  jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

  Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
  Pokud neprovádíte RZD, ale zpracovávávte zaměstnancům DP, pak zaměstnanci, kteří v roce nic nezaplatili na dani a nemají jinou daňovou povinnost, ti DP podávat nemusejí.
  Ti, co uplatňují děti, těm DP zpracujte a podají si jej na FÚ, do DP napíšou adresu nebo účet, kde jim přeplatek bude zaslán.
  A váš manžel dostane od pojišťovny potvrzení o zdanitelných příjmech (pokud byla sražena zálohová daň). Příjem z pojišťovny a od zaměstnavatele sečtete a uděláte klasicky daňové přiznání. Taky sečtete zaplacenou daň. Prostě pouze tyto dva příjmy (zaměstnavatele a pojišťovnu) sečtete.

 • 11. 2. 2013 8:41

  enda (neregistrovaný) 213.195.213.---

  Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
  Moc Vám děkuji,
  tak jsem si to myslela, že by to mělo být.
  Ještě jednou děkuji za rychlo odpověď-
  Růžovky mám podepsané a chtějí abych dělala DP, jen jsem zjistila, že nemám podepsanou stranu 3 a 4 tu si musím nechat od zamě. také podepsat , že?

 • 11. 2. 2013 8:50

  jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

  Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
  Ne, to jim nedávejte podepisovat. Podepisovali by, kdybyste jim prováděla roční zúčtování daní. Ale zaměstnanci budou podávat daň přiznání (předpokládám, že firma má málo peněz a nechce čekat na vrácení daně od FÚ), takže str. 3 a 4 nevyplňují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).