Hlavní navigace

Daň. přiznání vyplacená pojistka za úraz

 • (neregistrovaný) 213.195.213.---

  11. 2. 2013 8:04

  Dobrý den,

  potřebuji radu od zkušených. Letos poprvé za podnik děláme daně, mám zaměst. a 80%vyšlo vše 0 (jsou Invalidní důchodci, nedávali zálohy ani nedoplatky nevznikly, protože mají slevy vyšší než daň.) Mám i za ně vyplňovat přiznání k dani z přijmu FO? Nebo nemusím?(mám růžovky podepsané a v nich vloženy výpisy z Money, kde je vidět výdělek, a že povinost je 0) Na Finančák jsem již odevzdala papír o počtu zaměstn. co měl být do 15,2.

  Pak tu mám dva zaměstnance, ti mají dań. bonus na dítě. Za ně vyplním DAP a dám na Fú aby jim přeplatek poukázal? (nic za zaměst. nevyplňuji, jen klasicky přiznání k dani z přijmu FO?

  Můj manžel měl úraz v práci, dostal vyplacenou pojistku, kde byla snížena o 15% daň. účetní mu dala papíry jak za prac. čínnost tak i z úrazu a že si má přiznání udělat sám, ovšem nevím, kam mám pojistku dát? Musím ji tam zapisovat, když už je zdaněná?

  Předem Vám moc děkuji za odpověď!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2013 8:38

   jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
   Pokud neprovádíte RZD, ale zpracovávávte zaměstnancům DP, pak zaměstnanci, kteří v roce nic nezaplatili na dani a nemají jinou daňovou povinnost, ti DP podávat nemusejí.
   Ti, co uplatňují děti, těm DP zpracujte a podají si jej na FÚ, do DP napíšou adresu nebo účet, kde jim přeplatek bude zaslán.
   A váš manžel dostane od pojišťovny potvrzení o zdanitelných příjmech (pokud byla sražena zálohová daň). Příjem z pojišťovny a od zaměstnavatele sečtete a uděláte klasicky daňové přiznání. Taky sečtete zaplacenou daň. Prostě pouze tyto dva příjmy (zaměstnavatele a pojišťovnu) sečtete.

  • 11. 2. 2013 8:41

   enda (neregistrovaný) 213.195.213.---

   Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
   Moc Vám děkuji,
   tak jsem si to myslela, že by to mělo být.
   Ještě jednou děkuji za rychlo odpověď-
   Růžovky mám podepsané a chtějí abych dělala DP, jen jsem zjistila, že nemám podepsanou stranu 3 a 4 tu si musím nechat od zamě. také podepsat , že?

  • 11. 2. 2013 8:50

   jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: Daň. přiznání vyplacená pojistka za
   Ne, to jim nedávejte podepisovat. Podepisovali by, kdybyste jim prováděla roční zúčtování daní. Ale zaměstnanci budou podávat daň přiznání (předpokládám, že firma má málo peněz a nechce čekat na vrácení daně od FÚ), takže str. 3 a 4 nevyplňují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).